Телефон гарячої лінії: +380-(66)-891-75-85

Телефон гарячої лінії: +380-(66)-891-75-85

Управління освіти Краматорської міської ради

Опорний заклад загальної середньої освіти імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області

Опорний заклад загальної середньої освіти імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області

Калініна Вікторія Павлівна

Директор ззсо №8

Контакти:

Соціальні мережі

Калініна Вікторія Павлівна

Директор ззсо №8

Графік роботи директора:

Понеділок - п'ятниця

часи роботи:

8:00-17:00

Перерва:

12:00-12:30

Графік прийому громадян:

Щодня

Часи прийому громадян:

10:00 - 15:00

Адреса школи:

84331, Україна, Донецька область, м.Краматорськ, вул. Двірцева, 57а

про ЗЗСО

Ліцей (тоді ще середню школу № 8) будував трест «Краматорск ЖИЛСТРОЙ». Начальник тресту – Рябуха Костянтин Іванович. Будівництво школи курирував голова міської ради – Логвиненко Володимир Іванович. Кошторисна вартість новобудови разом з обладнанням склала 1 млн. 247 тис. карбованців.

Краматорська загальноосвітня школа № 8 відкрилась 2 вересня 1985 року. 79 учителів школи зустріли 2403 учня. Було відкрито 59 класів.

Із дня заснування школи до 1 вересня 2008 року директором був Хаустов Станіслав Романович, учитель історії вищої категорії, за високий професіоналізм був відзначений почесним званням «Відмінник освіти».

З 2008 року школою керує Калініна Вікторія Павлівна, учитель математики вищої категорії, старший учитель, депутат міської ради V, VІ, VII скликань.

З дня відкриття і донині в школі працюють учителі початкових класів Романенко Лариса Миколаївна, Ракоча Євгенія Жоржівна, Пономаренко Лариса Миколаївна, Уколіна Валентина Петрівна, учитель російської мови та літератури Григор’єва Ірина Олександрівна.

Шістнадцять років тому був оголошений конкурс на кращий герб школи. Переможцем конкурсу став учень Андрій Тюркін. В 2015 році був написаний новий гімн школи. Автором тексту стала Бобнева Аліна, автором музики – учитель Паршина Дар’я Михайлівна. До цього гімн школи виконувався на мотив пісні О.Митяєва «Изгиб гитары желтой».

Шкільна бібліотека є структурним підрозділом школи. ЇЇ історія нерозривно пов’язана з історією навчального закладу. Добрий слід у пам’яті учнів залишила бібліотекар Фава Людмила Михайлівна. Вона доклала багато зусиль, щоб зібрати необхідний книжковий фонд. Саме під час її роботи зросла роль шкільної бібліотеки, збільшилась кількість науково-популярної літератури, періодичних видань. Сьогодні, як і в 1985 році, бібліотека знаходиться на 3 поверсі школи, у штаті один бібліотекар – Донченко Тетяна Михайлівна. У своїй структурі має абонемент і читальний зал. Фонд нашої бібліотеки налічує 26894 одиниць обліку фонду шкільних підручників, науково-педагогічної, методичної літератури, видань із різних галузей знань, науково-популярної, довідкової , художньої літератури, матеріалів передового педагогічного досвіду. Сьогодні поряд із традиційними носіями інформації поповнює свої фонди документами на електронних носіях. Передплачує періодичні видання для вчителів, літературно-художні та пізнавально-розважальні журнали для дітей. Проводиться спільна робота вчителів, класних керівників і бібліотекаря. Результатом спільної праці є успішне проведення предметних тижнів, книжкових виставок.

Починаючи з 2006 року, у ЗОШ № 8 проходять вибори президента школи. Умови підготовки до виборів максимально наближені до реальних. Президентом має право бути будь-який учень нашої школи. Кандидати проводять передвиборчу агітацію. Напередодні між кандидатами відбуваються парламентські дебати, під час яких вони представляють свої програми, відповідають на питання. У день виборів фойє школи прикрашене державними прапорами, на перервах лунає музика. З 8 години ранку виборча комісія розпочинає свою роботу. За порядком під час виборів слідкують незалежні спостерігачі від кожного класу. Першим президентом школи був учень 10-А класу Рублевський Олександр, на цьому посту його змінив найепатажніший президент нашої школи Піляй Денис, надалі Острижня Інна довела свою спроможність внести зміни в шкільне життя, вдало поєднував організаторські здібності, розум і справедливість Єжелий Олексій. Далі президентами школи були Петракова Катерина, Второва Ганна, два роки поспіль – Супрун Максим, потім – Молодченко Дарина, Ганбаров Марік, Савін Станіслав, Чищевой Владислав. Сьогодні президент школи – Прядко Катерина, учениця 10-А класу.

З 2008 року на базі нашої школи працює дитячо-юнацька спортивна школа, у якій тренуються й наші учні. «В здоровому тілі – здоровий дух», – свято вірять наші школярі й щорічно беруть активну участь у змаганнях «Козацький гарт», «Майбутній воїн», «Школа безпеки», «Молодь обирає здоров’я».

Традиційно на початку вересня в нашій школі проходить грандіозне спортивне свято – Малі Олімпійські ігри. Цей захід став не лише показом фізичної сили й спритності, але й видовищним святом, пам’ятною подією. Малі Олімпійські ігри відкриваються парадом. Урочисто й піднесено, немов на справжніх Олімпійських іграх, крокують на міському стадіоні переможці спортивних змагань, демонструючи свої нагороди. Перед початком змагань команди оголошують свої девізи, а групи підтримки своїми танцями надихають команди до перемоги. Після змагань відбувається церемонія нагородження та вручення призів.

У нашій школі стало доброю традицією проводити вечори класичної музики під назвою «Осіння симфонія». У концертному залі, прикрашеному свічками, збираються виконавці та слухачі класичної музики не тільки нашої школи, а й усього мікрорайону. Усе навколо завмирає, і зал наповнюється чарівними переливами звуків.

Творчість ллється в шкільних коридорах, вітер століть гортає поетичні сторінки в літературних вітальнях, в етнографічній світлиці звучать голоси незабутих предків. А починалося все в далекі 80-ті з виступів шкільної агітбригади, з перемог в політтурнірах, літературних вечорах, з конкурсів «А ну-ка, хлопці!» та «А ну-ка, дівчата!». Новий час приносив нові конкурси. У 90-ті в школі гримів КВН: зі школами №№ 4, 9, 15, 10, між вчителями та учнями нашої школи. Інтелектуальні ігри популярні і у нинішніх учнів: «Даугавпілс», історичний «Брейн-ринг», конкурс «Кращий читач року», клуб інтелектуального спілкування, дебати. Зірковий час був у житті кожного актора нашого шкільного театру: «Казка про попа і його працівника Балду», «Маленький принц», «Василь Тьоркін». З 2000 року традицію продовжили «Кайдашева сім’я», «Лихо з розуму», «Птах душі», «Мина Мазайло», «Святковий сон – до обіду»,«Відьма» ,«Ревізор-ша!» – так виросла справжня плеяда шкільних акторів.

24 вересня 2016 року на місці старого спортивного майданчика відбулося урочисте відкриття нового футбольного поля зі штучним покриттям, місцями для глядачів, огорожею та освітленням. На реконструкцію майданчика з державного бюджету було виділено 1 224 842 грн.

Відмінність восьмої школи від інших міських шкіл – вона одна з десяти в Донецькій області, де було організовано дистанційне навчання для дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях і хочуть отримати українську освіту та свідоцтво про здобуття повної освіти.

З 2016 року в школі відкрито два інклюзивних класи. Вони були створені спеціально для дітей із вадами. Тут маленькі краматорчане навчаються за звичайною, але адаптованою шкільною програмою. Крім учителя, з дітьми одночасно на уроках займаються логопед і психолог.

У нашій школі в колишні роки працював басейн з довжиною доріжки 10 метрів. У планах міської влади – будівництво міського спортивного залу для боротьби з самбо.

9 жовтня 2019 року рішенням міської ради № 59/VII-486 Краматорську загальноосвітню школу № 8 перейменовано на Економіко-гуманітарний ліцей імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області. Ім’я Василя Стуса було присвоєне ліцею за багаторічну роботу з популяризації творчості митця,  за активну громадянську позицію колективу нашого  закладу освіти.

35 років ліцей стрімко розвивається. Ліцей № 8 імені Василя Стуса намагається створити умови для отримання якісної освіти кожною дитиною. На його базі відкриті екстернат, упроваджуються науково-педагогічний проєкт «Інтелект України», STEM-освіта, працює студія робототехніки «LegoClub».  

Заклад – член Всеукраїнської асоціації «Відроджені гімназії України», учасник виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті», Всеукраїнського вернісажу-практикуму для сучасних керівників, учителів і викладачів «Профорієнтація і підприємливість в освітньому процесі й управлінні закладом освіти», учасник Всеукраїнських проєктів «Філологічний Олімп», «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», Всеукраїнсього  експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі інтенсивного масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику». Адміністрація закладу взяла участь у І Міжнародному освітньому форумі «Сучасна реформа освіти в Україні – головні напрямки, проблеми, завдання», навчальній програмі «Про.Навички».

У 2019 році вчитель ліцею С.А. Котолевський був нагороджений Премією Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді в розбудові України.

На базі ліцею щоліта діють міські профільні табори, розвивальний табір для ліцеїстів «Веселка».

У закладі результативно працює «Батьківський клуб», на його базі створено громадську організацію батьків «Територія дій».