Телефон гарячої лінії: +380-(66)-891-75-85

Телефон гарячої лінії: +380-(66)-891-75-85

Управління освіти Краматорської міської ради

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 Краматорської міської ради Донецької області

Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 Краматорської міської ради Донецької області

Бородавкіна Ганна Валеріївна

Директор ззсо №24

Контакти:

Соціальні мережі

Бородавкіна Ганна Валеріївна

Директор ззсо №24

Графік роботи директора:

Понеділок - п'ятниця

часи роботи:

8:00 - 16:30

Перерва:

13:00 - 13:30

Графік прийому громадян:

щодня

Часи прийому громадян:

13:00 - 15:00

Адреса школи:

84300, Україна, Донецька область, м.Краматорськ, вул. Б. Хмельницького, 28

про ЗЗСО

 Школа…Скільки щастя і спогадів приносить саме це слово. Адже вона завжди чекає на тебе з відкритими дверима.

Школа, як і людина, має свою історію, свою біографію. Багато жителів Краматорська ще пам’ятають той жовтневий день 1962 року, коли пролунав «перший» дзвінок у ЗОШ № 24. Цей день був справжнім святом всього міста. З тієї пори минуло п’ятдесят чотири роки, і вже давним-давно виросли дерева, посаджені перед школою. Горобини і блакитні ялини, «смереки» і берези щоранку зустрічають всіх, хто йде до школи. Вшир і вгору розрослася верба біля торцевої стіни школи. Тільки зовнішній вигляд будівлі анітрохи не змінився, ніби й не було позаду цих років…

 Проекту школи, розробленим в 1961р. державним інститутом проектування міст «Діпроміст» Держбуду УРСР, судилося втілитися в життя завдяки колективу ЗАТ «НКМЗ». Пізніше в нашому місті за цим проектом буде побудована ЗОШ № 26 та прибудовані його елементи до невеликого двоповерхового будинку Красногорській школи № 20. Будівля школи, за словами директора ЗОШ № 24 Алли Олександрівни Пирожок, виявилася вдалою. «Головне, що школа затишна і світла, – каже директор, – і хто б не приходив до нас, усі захоплюються її великим вестибюлем і просторими коридорами»

     Нова школа була восьмирічною. У неї було переведено багато учні зі шкіл № 5 та № 22, а вчителі, в основному, зі школи № 22, так як у ній планувалося навчати тільки учнів 9-10 класів.  Двадцять четверта, розрахована на 964 учня, страждала від надмірної наповнюваності. Наприклад, у 1964-65 навчальному році в ній навчалося 2460 дітей. Деякі класи розміщувалися навіть у трьох міських кімнатах школяра. Восьмирічка, яка тільки в 1978 році стане середньою, працювала у дві зміни. Жартома говорили про третій. Такі умови навчання не влаштовували батьків учнів. Куди тільки не летіли листи: і в ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР А. В. Микояну, і в газету «Известия».

    Керували школою такі директори: Долманов Д. Н.,Цюрток В. С., Суков В. Я., Висторопський Н. Р., Пирожок А. О.,  а з 2017 керує школою Бородавкіна Г.В. Школа славилася досвідченими заступниками директорів, які забезпечували високий рівень методичної роботи і разом з тим професійне зростання вчителів. Тут часто проводилися семінари директорів, заступників директорів та вчителів 1 ступеня. А скільки було і є в школі майстрів педагогічної праці!

Коли руйнується будівля, під загрозу зникнення стає живий, цілісний світ, у якому діють свої традиції, історія, культура, досвід поколінь і родинний зв’язок між усіма, для кого ШКОЛА №24 була ДРУГИМ ДОМОМ.

     Обстріл вул. Богдана Хмельницького  в ніч на 1 липня 2014 року  перетворив загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів №24 в руїни. Колись світлий, з великою кількістю вікон заклад став схожий на каркас, у якому свище вітер.

     УО на чолі з керівником Євгенією Сидоровою переглядає за дорученням      в. о. міського голови Андрія Панкова плани на капітальне будівництво, щоб віднайти кошти для ремонту в ЗОШ №24.

     Далі читайте в статті «Школу №24 любят и ждут её восстановления» у газеті «Краматорская правда» №28-30 липня 2014р. та дивіться в фотографіях із місця подій.