99 річниця з дня звільнення міста військами армії УНР

21 квітня 2017 у приміщенні української гімназії міста Краматорськ відбувся захід, присвячений 99 річниці з дня звільнення міста військами армії УНР, – підрозділами, які входили до складу Слов’янської групи під проводом полковника Володимира Сікевича. Краматорськ було звільнено від російсько-більшовицьких загарбників 20 квітня 1918 року.
З нагоди цієї події голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко (м. Київ) виступив з доповіддю на тему «Українські Визвольні Змагання 1917 – 1921 на Донбасі». Доповідь супроводжувалася показом фото та відеоматеріалів. Присутніх – здебільшого це були вчителі історії, української мови та літератури, загалом понад 100 осіб – ознайомили з уривками зі спогадів Володимира Сікевича, у яких є згадки про місто Краматорськ, про те, як місцеві робітники вітали українські війська.
З доповіддю про Микиту Шаповала, який був міністром УНР, автором низки наукових праць, а народився у селі Сріблянка (нині Бахмутський район) виступила заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Ольга Тимчишин.
Присутнім було продемонстровано примірник дуже цінної наукової праці авторства С. Кульчицького та Л. Якубової «Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини» 2016 року видання. Що дуже дивно, наклад книги становить 200 примірників, громадськість Донеччини та Луганщини так і не змогла ознайомитися з цією працею. У зв’язку з цим присутнім було запропоновано писати листи на адресу Інституту історії України такого зразка (керівництво зробить додатковий наклад, якщо будуть звернення):
Лист
Директору Інституту історії України
Смолію Валерiю Андрiйовичу
Я———- вчитель (вчителька) – вказати предмет, школу, місто – прошу Вас посприяти виданню додаткового накладу книжки авторства С. Кульчицького та Л. Якубової «Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини» 2016 року видання та надсиланню примірників до шкіл та бібліотек Краматорська та інших міст Донецької та Луганської областей.
Адреса для надсилання листів: sekretar@history.org.ua

Співорганізаторами заходу є ГО «Українська Ініціатива», Краматорське управління освіти, Краматорський ПЛАСТ, ГО “Культурно-освітня фундація “Лібері Лібераті”.

P.S. За декілька днів буде відеозапис заходу. Шукайте на сторінці ГО «Українська Ініціатива»:https://www.facebook.com/initiative.ukr/

З пошаною,
станичний Краматорського ПЛАСТу, голова ГО “Культурно-освітня фундація “Лібері Лібераті” Максим Потапчук.
Тел.: 099 140 50 29
1405029.m@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.