26 листопада 2016 року біля закладного каменю пам’яті жертв голодомору в Краматорську вшанували пам’ять тих, хто загинув під час трьох жахливих хвиль штучного голоду в період з 20-х по 40-і роки XX століття.

На мітинг-реквієм прийшли учні ЗОШ №17 адміністрація школи, вчителі, батьки, представники обласної та міської влади, військові і священики. Керівник міського товариства «Просвіта», учитель історії ЗОШ№17 Микола Конобрицький розповів присутнім про геноцид українського народу з боку тоталітарного режиму. Звертаючись до молоді, він закликав їх берегти Україну всупереч «русского мира» заради тих, хто загинув, і заради майбутнього, щоб не стати рабами.

Заступник губернатора Донецької області Ігор Стокоз зазначив, що наших предків кілька разів піддавали голодоморів, щоб знищити вільний дух українського народу. «Заради тих, хто загинув, ми обов’язково вистоїмо!» – Зазначив виступаючий.

Пам’ять тих, кого зморив голод, вшанували хвилиною мовчання та запаленими лампадками. Священики УПЦ Київського патріархату і УГКЦ здійснили панахиду. У закінченні мітингу до заставного каменя поклали квіти.

img_1602

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *