11-12 листопада 2016 року Краматорськ гостинно приймав переможців, організаторів та гостей літературно-мистецького проекту «Кальміюс», який стартував у липні 2016 року в Східній Україні.

В рамках цього проекту проходив молодіжно літературний конкурс, який вмістив в себе низьку культурних заходів: від усіляких майстерок, зустрічей з письменниками та представниками книжкових видавництв, книжкової толоки до концертів і вистав найвідоміших творчих колектівів України.

Мета конкурсу  – активізація творчих зусиль громад Донеччини, Луганщини, Харківщини, Дніпровщини та Запорізького краю: налагодження діалогу між численними громадами областей, інтеграція Сходу України у загальноукраїнський культурний простір, виховання любові до слова як однієї з головних цінностей українського народу, виявлення та підтримка літературнообдарованих мешканців Сходу.

Співзасновники та організатори конкурсу “Кальміюс”: громадські діячі Олег Соловей, Оксана Проселкова, Олександра Папіна, Максим Потапчук, ГО “Культурно-освітняфундація “ЛіберіЛібераті”.

Серед членів журі як іноземні діячі культури, журналісти та прихильники української літератури так і відомі українські письменники, поети, публіцисти.

Близько 200 культурних діячів відвідали Краматорськ у ці два дні. Однією з локацій, де відбувалися культурно-масові заходи, стала Дитяча центральна  бібліотека ім. О. Пушкіна «Книжчин Дім», де проводився  круглий стіл «Слухати. Дивитися. Гратися. Читати? або Ідеал Книжника. ІдеалУкраїнця», присвяченого актуальним питанням популяризації читання серед дітей та підлітків. Гостями бібліотеки стали організатори Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва – канд. іст. наук, співробітник Національної бібліотеки України для дітей та Інституту біографічних досліджень НБУВ дослідниця дитячої літератури, автор-координатор інтернет-ресурсу «КЛЮЧ» м. Київ, Наталя Марченко та Тетяна Качак – канд. філ. наук, викладач Прикарпатського педагогічного університету ім. Василя Стефаника (Івано-Франківськ), лауреат в номінації «Молодий вчений року», Член журі першої української недержавної премії для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей «Великий Їжак», авторка багатьох підручників з дитячої літератури.

В рамках круглого столу були обговорені питання популяризації дитячого читання, затронуті питання проблеми книговидання для дітей в Україні, використання живого модерного середовища в Інтернет та активізації читачів через спілкування з дитячими письменниками.

Завершенням круглого столу стала віртуальна подорож – гра за творчістю Лауреата Національної преміїімені Т.Г.Шевченка Володимира Рутківського, яку провела для школярів Наталя Марченко та презентація авторів та книжок видавництва «Кальварія», проведена його засновниками Ксенією та Петром Мацкевичами.

Захопила слухачів презентація творчості українських сучасних письменників Галини Пагутяк та Олександра Гавроша. Це була тепла і змістовна бесіда, під час якої письменники не тільки розповідали про свою творчість, а й ділилися враженнями від перебування у нашому місті.

Також в рамках проекту в Центрі позашкільної роботи було проведено Урочисте нагородження переможців «Літніх читань»-2016.

Після церемонії нагородження та святкового концерту всі шкільні бібліотекарі м. Краматорська отримали нові книги для продовження впровадження проекту «Зимові читання-2017».

Значення літературно-мистецького проекту “Кальміус” важко переоцінити. Це був справжній культурний прорив для усіх, хто живе на Донеччині і є небайдужим до розвитку української культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *