Шевченківські дні в ЗОШ № 31

В. Сухомлинський колись написав:

Є люди як свічки –

Згорають, відходять в небуття.

Є люди як зірки –

Горять і світять усе життя.

Та ні, це не зірки, холодні, мертві,

Вони – сонця, засвічені у небі,

Які горять, обігрівають все й не гаснуть.

І не загинуть…

Такою яскравою і нетлінною  зіркою-сонцем є для українців відомий геній поезії та малярства Тарас Шевченко. Цього року ми відзначили вже 203 річницю від дня народження видатного сина українського народу.

З метою  популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні, вшанування пам’яті  поета й виховання патріотизму, національної свідомості учнів у Краматорській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 31 учителі української мови та літератури провели Шевченківські дні. Зупинимося лише на найбільш масових заходах.

На години поезії «Слово живе Кобзаря», які сприяли  розвитку  артистичних здібностей та вмінь декламувати поетичні твори Шевченка,  учні 5-7 класів готували улюблені твори.     Переможцями шкільного конкурсу читців стали учениця 7-А класу Симоченко Аліна та учень 4-А класу Носов Тарас. Вони взяли участь 9 березня у міському  конкурсі читців «Живе Тарасове слово», який  був організований  МПК імені Леоніда Бикова до дня народження видатного поета і письменника Тараса Шевченка. Серед учнів шкіл мікрорайону Симоченко Аліна та Носов Тарас посіли І місце.

Під керівництвом Пономаренко В.В. 9-класники 9 березня провели урочисту шкільну лінійку «Великий геній українського народу і цілого світу» для учнів 7-11 класів під гаслом «Тарас Шевченко – символ української нації». Учасники лінійки виконали роль однодумців Шевченка, які дали високу оцінку творчості українського генія. Учні 11 класу декламували «Заповіт» польською та французькою мовами. Глядачам були запропоновані для перегляду відеофільми « Художник з душею поета» та «Сторінками життя Шевченка», а також відео пісень «Вітер з гаєм розмовляє» та «Моя Україна».

Завершилися Шевченківські дні урочистим святом  «Уклін тобі, Кобзарю!», яке підготувала і провела Кот А.А. 10 березня для учнів 7-9 класів. Свято складалося зі сторінок. Перша сторінка «Від Тарасика до Тараса» була присвячена дитячим та юнацьким рокам поета. Глядачі дивилися сценку-діалог «Душевна розмова Тарасика з мамою». Друга сторінка показала, як змальована  жіноча доля у творах Кобзаря. Заздалегідь підготовлені учениці декламували поезію «Сон» («На панщині пшеницю жала»), баладу «Лілея», поему «Катерина». Третя сторінка – це перегляд найкращих проектів учнів «Шевченко-художник», «Шевченко-поет», «Шевченко і пісня». Шевченківське свято завершилося пророчими словами Кобзаря:

…І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі!

Проведені заходи, присвячені 203 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, сприяли поглибленню знань учнів щодо багатої спадщини Кобзаря, спонукали до творчості та самоосвіти. Але Є.Маланюк сказав: «Вивчити Шевченка не можна». Мабуть, тому, що  багато непізнаного ще залишилося в його творчості.

Ось чому в сім ї великій,

У цвіту садів прекрасних

Буде жити він навіки,

Як безсмертний наш сучасник.

Керівник ШМО гуманітарного циклу                               В.В.Пономаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *