Чорнобиль. Як це було?

26.04.2017

Вже 31 рік минув від того часу, коли страшна біда прийшла в Україну та інші країни. Поліське містечко Чорнобиль, якому виповнилося 800 років, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей. Україну проголошено зоною екологічного лиха.

Чорнобильська катастрофа трапилася о 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Спершу комуністичне керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців Київської області із заражених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс – Саркофаг). З обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо АЕС створена 30-км зона відчуження).

Сьогодні учні  ЗОШ № 5,  9-11 класи дивились фільм «Чорнобиль. Як це було». Також об 12 годині усі учні та вчителі вшанували пам’ять загиблих героїв – ліквідаторів та мешканців ураженої підступним атомом зони.

Дев’ятикласники прослухали розповідь про події 1986 року,  уважно розглядаючи фотографії  атомної  електростанції,  30-ті кілометрової  зони,  фото  людей,   які там  мешкали  та ліквідаторів  аварії. Учні 10-го класу підготували усний журнал з розповіддю  про аварію на ЧАЕС та її наслідки для України, та інших країн світу. Одинадцятикласники  презентували  матеріал, який підготували до уроку з цієї  теми.

 

Відгук про тематичну класну годину Єгора Тарана, учня 9-Б класу

Сьогодні на першому уроці 9-Б клас побував на тематичній класній годині .

Ми дивилися документальний фільм про страшну чорнобильську трагедію, яка забрала мільйони життів по усьому світу. Нам повідомили про причини самої катастрофи, про людей, які ризикували життям заради побудови першого саркофага на ЧАЕС…

Але найголовніше – ми дізналися про жахливі наслідки аварії.

Вшануймо ж пам’ять героїв-ліквідаторів!

Окреме дякуємо нашому класному керівникові (Чепель І. А) за організацію цього заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *