Четвертий рік на сході Ураїни війна

Четвертий рік на сході Ураїни війна. Четвертий рік наші хоробрі воїни  тримають лінію фронту, зупиняючи агресію ззовні та боронячи наш з вами щоденний спокій. Вже багато українських воїнів поклали в цій боротьбі своє життя. Одним з них був, на жаль, Василь Білий, випускник нашої школи, боєць батальйону «Донбас».  Меморіальна дошка на його честь була встановлена 2 березня 2016 р. в Краматорській ЗОШ № 13.

Батальйон «Донбас» був створений в найперші місяці, навіть тижні, бойових дій. Тоді він об’єднав добровольців – патріотів, які були родом з ріних куточків України: Луганщини, Львівщини, Київщини, Запоріжжя, Дніпровщини та інших. Його бійці проявили не аби – який героїзм під час оборони  Мар’їнки  та Іловайська.

В суботу, 13 травня, нам випала нагода познайомитися з ними зблизька  по  запрошенню командира батальйона спецпризначення ЗСУ «Донбас – Україна» Власенка Вячеслава Вікторовича. В цей день учні 7 – 9 класів, учителі та представник УО без монтажу, без лоску, в реальному часі побачили скромних живих героїв. Тих, котрим завдячуємо тихими ночами, спокоєм вдень та дитячим сміхом на вулицях.  Їхні життєві умови наближаються до спартанських. Чемність, шляхетність, привітність супроводжують їх незмінно.

Командир батальйону докладно розповів про бойові завдання, гучні звитяги зі слізьми на очах  і неминуччі на будь – якій війні трагічні моменти, коли гинули побратими. Ми побачили  зблизу важкі танки, бронетранспортери на колесах, легкі мобільні бойові машини піхоти. Дітям розповіли  правила поводження під час небезпечних знахідок, таких як міна, граната та інших незнайомих предметів. .  Нам показали дуже зворушливий фільм про батальйон «Донбас», який викликав сльози на наших очах.

Дуже вразило, що в кімнатах відпочинку хлопців обережно та з любов’ю розвішані малюнки і вітальні листівки з побажаннями. Відчувається, що бійцям приємно їх отримувати, вони цінують увагу та підтримку дітей. Ці листи дійсно піднімають їм настрій та бойовий дух.

Наприкінці цієї екскурсії нас нагодували  дуже смачним солдатським кулішем та пригостили  солодощами, які були для нас приємною несподіванкою.

Ще хочеться сказати, що такої цікавої, зворушливої та приємної зустрічі не відбулося б без підтримки головного спеціаліста управління освіти Краматорської міської ради Карачор Наталії Іванівни та підпрємця Щетініна Валерія Павловича,  які допомогли організувати екскурсію та супроводжували нас від початку до кінця.

Нам дуже приємно, що учні нашої школи першими відвідали війскову частину батальйону «Донбас» і отримали незабутні враження.

 

 

 

Ото ж здоров’я бажаємо щиро

І стійкості в скрутну  годину,

Наснаги, щастя, радості і миру.

Бажає вам шкільна учнівська родина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *