Фестиваль «Мови різні, душа одна»

Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.

Олесь Гончар

Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації. Мова ‒ духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в нашому серці. «Рiдна мова на чужинi
ще милiшою стає” (Павло Грабовський).

Саме для утвердження ідей міжнаціональної злагоди, толерантності у відносинах між представниками різних національностей та конфесій, підтримки національних культурних традицій  21 лютого 2019 року відбувся ІV обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні, душа одна».

Організатором фестивалю, який відбувся на базі Покровського педагогічного коледжу,  виступив Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Мета фестивалю: сприяння міжнаціональному миру, міжконфесійній злагоді та інтеркультурному діалогу в області; підтримка, розвиток та збереження матеріальної й духовної національно-культурної спадщини, традицій, звичаїв та побуту етнічних груп і національних спільнот Донеччини.

Цього року на фестивалі були представлені такі номінації:

  • Фольклорно-етнографічна театралізована постановка;
  • Концертна програма;
  • Виставка образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва;
  • Роде наш красний, роде наш прекрасний;
  • Виставка-ярмарок «Етносмак: шедеври національної кулінарії».

Від м. Краматорська у концертній програмі взяли участь хореографічний ансамбль «Веселка» (ЦПР, кер. Йова Н.А.) та учні вірменського класу  – хореографічний ансамбль «Наірі» (ЦПР, кер. Івкова О.С.)

На виставці образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва були представлені різноманітні  роботи: техніка «Декупаж» (ЗОШ № 9, Клочко О.В.), проводилися майстер-класи з виготовлення дідуха (етногурток «Рідна хата» КУГ, кер. Бородай О.В.), мандал (ЗОШ № 8, Корзюкова Л.М.), макраме (ЗОШ № 21, Гаврілюк І.І.), прикраси з бісеру, вироби з фетру,  (ЗОШ № 8, Новікова Я.В.), килимарство (ЗОШ № 5, Васильєва Т.Ю.), виготовлення магнітів на холодильник (ЗОШ № 5, Осподова С.М.). У номінації «Роде наш красний, роде наш прекрасний» учасник (Петриченко С., учень КУГ) презентував творчу роботу (родинне дерево), що відображає історію його  сім’ї, роду (кер. Міщенко Н.А., КУГ).

Найбільший резонанс викликала номінація «Етносмак: шедеври національної кулінарії». Усім до смаку були наші українські страви: вергуни, соложеники, домашня ковбаса, маковики, яблука в тісті, узвар та кисіль.

Свято завершилось гала-концертом, на якому показали творчість  різні етноси Донецького краю: український, грецький, ромський, молдавський, єврейський, польський та ін. Щира вдячність Гарній Світлані Юріївні завідувачу відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти , яка є ініціатором свята, його душею!

Чекаємо на наступні зустрічі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.