Учні ЗОШ № 25 на заході від команди ТСН «Ті, що вражають»

7 листопада учні-активісти 11-х класів  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 відвідали надзвичайно цікавий та важливий захід, який відбувся у приміщенні ДДМА. До Краматорська завітала команда соціально-освітнього проекту «Ті, що вражають», який реалізує команда ТСН спільно з Посольством Великої Британії в Україні. Проект має на меті надихнути українців на створення сучасних, зручних та доступних міст, привернути увагу до проблем людей з інвалідністю.

Спікерами заходу стали: ведуча ТСН та кураторка проекту «Переможці» Соломія Вітвіцька, спеціальний кореспондент «ТСН. Тиждень» Андрій Цаплієнко, соліст групи «Антитіла» та амбасадор UNICEF Тарас Тополя, громадські діячі та автори інклюзивних проектів Дмитро Щебетюк та Уляна Пчолкіна, а також мер міста Мала Виска Юрій Гульдас, який поділився з усіма присутніми  успішним досвідом використання можливостей децентралізації.

Окрім змістовних, цікавих виступів на  учасників заходу чекала фотозона і фотовиставка мультимедійного проекту «Переможці». Також усі охочі змогли пройти експеримент у віртуальній реальності за допомогою 3D шоломів.

Наприкінці заходу відбулись роздача автографів та фотосесія. Відвідувачі могли задати  свої питання щодо покращення умов життя людей з інвалідністю  всім виступаючим і отримали змістовні відповіді. А учениця 11-Б класу Баглай Дар’я за найкраще запитання Андрію Цаплієнку отримала його новий роман «Стіна».

Люди з особливими потребами можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають своїм прикладом багатьох, зокрема й абсолютно здорових людей. Питання оснащення будинків, шкіл, громадських міст, вулиць спеціальним обладнанням для людей з проблемами опоро-рухового апарату, с проблемами зору, слуху наразі дуже гостро стоїть перед сучасним суспільством та місцевою владою. Сподіваємося, що кожній людині з особливими потребами  нашого міста з часом стане зручніше відвідувати заходи, відпочивати та пересуватися вулицями  без перешкод. І наше місто дійсно стане сучасне, зручне та доступне кожному з нас. Принаймні ті, хто брав участь у заході, у цьому переконані.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *