Учні ЗОШ № 25 беруть участь у міжнародному проекті «МОЛОДЬ ДЕБАТУЄ»

Вже під час перших  навчальних занять учням 10-х класів був представлений україно – німецький проект «Молодь дебатує» («Gugend debattiert») , в якому наша школа братиме участь у цьому навчальному році. У проекті задіяні 24 школи України з різних регіонів та міст.

Мета проекту – навчитись  вирішувати складні питання шляхом домовленості та аргументації; розповсюдження методики дебатних технологій впровадження її у життя. Цей курс дуже потрібен сучасним політикам, тому  що вчить виваженості та вмінню почути іншу сторону.

Дебати є інструментом для вирішення суперечливих питань в демократичному громадянському суспільстві у різних сферах життя. Адже дебати – це уміння формувати власну думку, піддавати її та думки інших критиці, знаходити аргументи для підтвердження та спростування. Дебати вчать слухати і реагувати на слова опонента та в той же час виховують командний дух, оскільки передбачають співпрацю з партнером.

Це довгий, але цікавий і багатий досвідом шлях. Завдяки дебатам учні вчаться культурі вирішення проблемних ситуацій шляхом постановки конкретного питання та обговоренні аргументів за та проти. Учасникам інколи доводиться ставити себе на місце опонента, оскільки власна позиція може не співпадати з роллю, що випала на дебатах. Подивитись на ситуацію з іншої перспективи – це нові відкриття і нові переживання. Наприкінці дебатів в учасників обов’язково запитують, яку ж позицію вони мають насправді.

Участь в проекті стала можливою за сприяння депутата Краматорської міської ради Кисліціної  Лілії Петрівни та директора ЗОШ № 25 Страшко Інни Миколаївни. Керівником команди є учитель історії та правознавства Гочошвілі Інна Олександрівна.

Приєднуйтесь до нашого проекту! Не залишайтесь байдужими до змін!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *