Учителі та учні Краматорської української гімназії – переможці ХVII Всеукраїнського радіодиктанту!

12 грудня 2017 року в студії Першого каналу Українського  радіо були оголошені імена переможців ХVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який відбувся під девізом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Українське радіо отримало 28 999 листів із текстами диктанту не лише з України, а й з  Франції, Іспанії, Італії, Німеччини, Латвії, Ізраїлю, Фінляндії, Росії, Казахстану, Канади, Австралії, Польщі, Туреччини, Єгипту та  Нідерландів.  В акції взяли участь люди різних професій і різного віку. Наймолодшому учаснику – 6 років, а найстаршому – 96.

Мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор диктанту «Наші пісні» Олександр Авраменко зазначив, що хоч текст і не мав авторських розділових знаків, але «концентрація в ньому орфограм і пунктограм на одне речення була доволі висока». З-поміж 124 переможців радіодиктанту найбільша кількість зі Львівської та Київської областей, у трійці лідерів і Донецька область (17 переможців).

На цьогорічну акцію відгукнулися й учні та вчителі Краматорської української гімназії. У написанні диктанту взяли участь більше сімдесяти гімназистів,  37 із них надіслали свої тексти на Українське радіо. Пишаємося, що п’ятеро з них стали переможцями Всеукраїнського радіодиктанту. Це Мельник Ірина Романівна та Савчук Ірина Григорівна (учителі української мови та літератури), Примачек Ксенія (учениця 5(9) класу), Хозіна Валерія (учениця 6 (10) класу) та Мельник Валерія (випускниця 2017 року). Слід зазначити, що Савчук І.Г. є дворазовим переможцем акції (2013 р. і 2017 р.), а Мельник І.Р. – призером (2013 р. ) і дворазовим   переможцем ( 2014 р. і 2017 р.) радіодиктанту.

Вітаємо наших учителів та учнів, бажаємо їм подальших успіхів у вивченні рідної мови, наснаги в прагненні поширювати й культивувати любов до українського слова.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *