Урочиста лінійка до Дня пам’яті та примирення  і 72-ї річниці перемоги над  нацизмом у Другій світовій війні

5 травня у ЗОШ № 5 пройшла урочиста лінійка, присвячена Дню пам’яті та примирення і 72-й річниці перемоги над  нацизмом у Другій світовій війні.

Щороку в ці травневі дні наш народ згадує грізні роки війни, вшановує пам’ять полеглих, кланяється живим. Для більшості українців це не тільки день скорботи, а й світле свято гордості за нашу країну, наш народ.

Лінійка пам’яті розпочалася Гімном України. Учні  своїми виступами нагадали присутнім про героїчне минуле нашого народу. Хвилиною мовчання вшанували загиблих співвітчизників. На лінійці звучали вірші та пісні воєнних років.

Закріплюючи меморіальний канон “не святкуємо, а вшановуємо” із акцентом на історії людей, особлива увага була приділена долі жінок у війні. Жіночі біографії розкривають різні іпостасі представниць слабкої статі у те лихоліття. Вона – дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, хранителька пам’яті і т.д.  

Атмосфера проведеного заходу  довела, що у кожному юному серці утверджується шана та повага до тих, хто ціною свого життя здобув перемогу.

            З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в кожному класі пройшли виховні години «Ціна війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни». У цей складний для нашої країни час, українці як ніколи повинні усвідомити свій внесок у перемогу в Другій світовій війні, пам’ятати про тих, хто поліг у вирі тих страшних подій. Знати про те, що український народ сильний, і якими б страшними не були сторінки нашого минулого, вміли не впасти, вистояти і рушити далі.

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *