Тренінг з євроінтеграції

У Краматорській ЗОШ I-III ступенів № 3 відбувся тренінг з євроінтеграції.

Важливими умовами демократичного суспільства є громадянська освіченість, компетентність, виховання поваги до прав людини, толерантність, уміння знаходити компроміси. Необхідно, щоб громадяни знали свої права та обов’язки, дотримувалися закону, мислили критично й незалежно.

Одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави до Європейського співтовариства. За перспективною Програмою розвитку, яка розрахована на десять років, Україна має узгодити та наблизити свої соціально-економічні інституції до стандартів країн ЄС і зробити їх відповідними загальноєвропейським вимогам. Європейський вибір України зумовлений її геополітичним положенням і спільною історією формування та розвитку європейської культури.

Сучасна школа має сприяти розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання в європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань. Пріоритети загальноєвропейської освіти полягають у наданні молодому поколінню знань про спільну європейську спадщину та практичних умінь адаптуватись до життя й навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації та захисту своїх прав.

З цією метою 16 листопада, у Всесвітній день толерантності, у Краматорській загальноосвітній школі I-III ступенів № 3 відбувся тренінг для учнів 11 класів «Європейський союз очима українських школярів».  Під час тренінгу учні з’ясували етапи становлення Європейського союзу, отримали знання щодо європейських цінностей. За допомогою «оксфордських дебатів» намагалися переконати одне одного щодо європейського вибору України. А ще учні  навчалися бути толерантними, бо проблема толерантності набула особливої актуальності у зв’язку із процесом глобалізації, що зіштовхує релігійні, національні і етнічні ідентичності різних культур і народів. Формування громадянського суспільства неможливе без відповідного усвідомлення фундаментальних цінностей демократії. Однією з основних таких цінностей є цінність т\

 

олерантності. Проблема толерантності сьогодні – одна з центральних проблем як глобального, так і національного порядку.

Підсумовуючи учні зазначили, що наша держава зможе посісти гідне місце в Європі та стати європейською країною, бо варто керуватися своїм свідомим вибором на користь європейської моделі розвитку.

34471654 54846077 31123139

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *