Сьогодні спеціалісти Краматорського відділу освіти, разом з представниками ГО “Центр розвитку майбутнього” відвідали освітній заклад, розташований у селище Малоторанівка, який наприкінці жовтня 2020 року отримав сучасний 3Д принтер виробництва Краматорської компанії Farm 3D

Загальноосвітня школа №13 м. Краматорська, ще в 2020 році долучилась до освітнього проекту “Лабораторія універсальної освіти”.
Мета цього проекту – надати можливість освітянам Донецької області створювати цікавий та якісний контент для власного освітнього середовища.
Проект довготерміновий, розрахований та декілька років. Автором та виконавцем проекту є громадська організація “Центр розвитку майбутнього” та її професійна команда, до якої входять – освітяни, інженери, дизайнери та IT-шники. Вони об’єдналися для того щоб надати свій досвід, знання та технологічні можливості своїх компаній – освітянам, для реалізації їх власних маленьких освітніх проектів.
А який сучасний освітній простір – без сучасного технологічного обладнання, Тому автори проекту залучають ресурси міжнародних організацій та українського бізнесу для допомоги освітнім закладам. Одним з таких заходів був конкурс на кращу графічну ілюстрацію на тему “3Д друк”, який проводиться восени 2020 року, з головним призом – 3Д принтер моделі Farm 2 з набором витратних екологічно безпечного витратного матеріалу.
Отримати це сучасне технологічне обладнання мала змогу будь яка краматорська школа, але саме команда ЗОШ13 створила найкреативнішу графічну ілюстрацію та стала переможцем конкурсу й отримала коштовний приз від Краматорської компанії  Farm 3D, для свого класу інформатики. 
3Д принтер з першого дня було інтегровано у навчальний процес та виробництво освітнього матеріалу, який сьогодні презентувала шкільна команда, на чолі якої стоїть вчителька інформатики Наталья Орлова.
Наталья Орлова та команда учнів ЗОШ13 є учасниками освітнього проекту “Лабораторія універсальної освіти” та зараз працюють над власними освітніми розробками, які вже через кілька тижнів зможуть інтегрувати у освітній процес своєї школи.
Проект “Лабораторія універсальної освіти” підтримується та фінансується проектом USAID «Демократичне врядування у східній Україні»