Різдвяна подорож учнів ЗОШ № 25

Різдвяна подорож

У святкові дні січня відбулася подорож учнів ЗОШ № 25 разом з викладачем

географії Санагурською В.М. до Івано-Франківської області. Мандрівка розпочалась із колоритної Одеси, де діти відвідали Морський вокзал, зону відпочинку «Аркадія», прогулялися узбережжям Чорного моря, центром міста. А далі поїздом до Коломиї потрапили в найвисокогірнішу область в Україні. Згодом туристи рушили до Косова, міста в Західний частині Івано-Франківської області, оглянули центральну площу.

Вже 5 січня діти були у селі Старий Косів, де й познайомилися з родиною Гипичів, у яких мали гостювати, з господарями Оксаною і Дмитром, їх дітьми: Катею, Настею, Миросем, Тонею, Дмитром, Богданкою.

А наступного дня, коли вже всі познайомились, краматорські юні туристи охоче

допомагали у підготуванні до Різдва: принесли ялинку з лісу, готували калачі та

святковий стіл, обов’язково з 12 пісними стравами. Майже всі дотрималися різдвяної традиції – нічого не їсти до першої зірки. Коли на небі з’явилася зоря, уся родина й наші учні сіли за святковий стіл. А потім коляда – розвага, на яку місцеві діти чекають цілий рік. Наші дівчата з шостого класу відправилися в маленькі колядники. Ушістьох вони обійшли майже півсела. Трохи пізніше колядувати пішли й доросліші, діти з восьмого класу. Вони співали відому «Небо і земля». Дорослі колядували аж до 3 години ночі! По тому половину назбираних грошей віддали до церкви, а іншу витратили на розколядуй.

Розколяда – це святкове застілля для молоді. Там наші туристи познайомилися зі старокосівською молоддю. 8 січня наша екскурсійна група вирушила в Яремче, подивилася на чарівний водоспад Пробій, захопливі краєвиди Карпат, подихала гірським повітрям. Гори зустріли нас аномальними морозами та снігопадами. Але це зовсім не засмутило нас, а, навпаки, допомогло відчути себе у справжніх горах, у величних українських Карпатах.

Уже наступного дня, ввечері, краматорці прибули до Коломийського вокзалу. І там заспівали! На весь вокзал пролунав Державний Гімн, колядки, різни заклички від наших дітей. Коли ж прибув поїзд, юні туристи мали вирушати. Скільки ж сліз тоді було!.. Їхати не хотів ніхто.

Наступного дня нас вже радо зустріла столиця. У Києві ми відвідали аквапарк.

Ця подорож надовго залишиться в серцях мандрівників. Краматорці пообіцяли собі ще не раз повернутися в Карпатські краї і обов’язково зустрітися з новими друзями.

Ми дуже вдячні родині Гипич Оксани та Дмитра, директору Старокосівської

загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів Павлюк Уляні Юліанівні, заступнику директора з виховної роботи Пасайлюку Тарасу Михайловичу за запрошення, гостинність, родинне тепло, бажання знайомити дітей зі Сходу з національними традиціями Гуцульщини.

Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *