Підготовка до ЗНО

Наказ

Шановні учасники ЗНО 2020!

За повідомленням Українського центру оцінювання якості освіти, Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.
До 4 червня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Нагадуємо, що вперше в 2020 році учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, закладів вищої освіти, які в 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, проходитимуть, як і випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти 2020 року, державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів:

 • українська мова і література (частина «Українська мова») – обов’язково;
 • математику або історію України (період ХХ – початку ХХІ століття) – на вибір учасника;
 • ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова) – на вибір учасника.

Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.
До вашої уваги програмні вимоги та характеристики сертифікаційних робіт із предметів зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Дізнайтеся скільки завдань у тесті, скільки часу відводиться на його виконання, як оцінюються завдання тесту, якою є схема оцінювання завдань відкритої форми за предметами ЗНО: Українська мова і літератураМатематикаІсторія УкраїниІноземні мови (англійськанімецькафранцузькаіспанська)БіологіяГеографіяФізикаХімія. Також на сайті – Українського центру оцінювання якості освіти  розміщено вичерпну інформація про перебіг ЗНО минулих років. Наприклад, ЗНО 2019 року. Бажаєте – роздрукуйте зошит, попрацюйте у ньому, перевірте себе за правильними відповідями, скористайтеся таблицями переведення тестових балів у 12-бальну та 200-бальну шкалу. Пам’ятайте, ці таблиці у 2020 році будуть розроблені та оприлюднені лише після оголошення результату з певного предмету, і можуть виглядати інакше.

Якщо у 2020 році ви плануєте вступ до закладів вищої освіти, то:
По-перше. Вже час визначитися з напрямками підготовки та спеціальністю, яку Ви вирішили обрати для своєї майбутньої професії. Скористайтеся інформацією з інформаційної системи «Конкурс» . Всього за одним посиланням зібрана інформація про всі заклади вищої освіти України з переліком спеціальностей, ліцензованим обсягом прийому, з якими балами ЗНО та середнім балом атестата вступали до закладу при вступі 2019 року. Аналізуйте цей масив інформації!
Окремо ми підготували для Вас вибірку сайтів закладів вищої освіти Донецької та Луганської областей.
По-друге. Ознайомтеся із особливостями Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2020 році, перевірте, які предмети потрібні на ЗНО за обраною спеціальністю, зверніться за консультацією до приймальної комісії обраного Вами для вступу закладу вищої освіти І-ІV рівнів акредитації.
Також запрошуємо з 03 по 24 січня 2020 року зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Реєстрація буде проходити на нашому сайті за посиланням  https://prob.test.dn.ua/ .

Радимо ресурси, які допоможуть вам у підготовці до ЗНО-2020!

 1. http://testportal.gov.ua/zno-2020– програмні вимоги та характеристики сертифікаційних робіт, критерії власного висловлювання, правильні відповіді, таблиці переводу тестових балів, т.і.
 2. http://lv.testportal.gov.ua:8080/– тренувальне он-лайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО (переваги- тренування за темами)
 3. http://zno.osvita.ua/– тести ЗНО минулих років онлайн, перевага – можливість одразу почитати коментар: тема, правило, правильна відповідь.
 4. http://testportal.gov.ua/ukrmova/ – схема оцінювання власного висловлювання з української мови і літератури
 5. http://testportal.gov.ua/eng/ – схема оцінювання власного висловлювання з англійської мови
 6. http://osvita.ua/test/training/ukr-mova/51233/– он-лайн посібник для підготовки до власного висловлювання з української мови
 7. http://www.lvtest.org.ua/index.php/pidhotovkadotestiv – тренінг on-line . – Перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, які містить програма ЗНО з історії України
 8. http://www.lvtest.org.ua/index.php/pidhotovkadotestiv – тренінг on-line . – Історичні персоналії для візуального розпізнавання
 9. http://lv.testportal.gov.ua:82/traneeHistory/edusite/maps.html – тренажер з історії України «Карти (мапи)» з коментарем до кожного завдання 
 10. https://pedpresa.ua/161892-kinodopomozhutzasvoyityshkilnuprogramuzukrayinskoyiliteratury.html – екранізовані твори, що допоможуть засвоїти програму з української літератури
 11. https://znoclub.com/movataliteratura/883-ekranizovanitvorizukrajinskojiliteraturizaprogramoyuzno.html – екранізовані твори, що допоможуть засвоїти програму з української літературиЗапрошуємо приєднатися до насу соціальній мережі Іnstagram –https://www.instagram.com/ZNO_DON/

  та на youtube каналі ДРЦОЯО – https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO

  Слідкуйте за новинами нашого сайту та оновленнями сторінок.

  УСПІХУ ДОСЯГАЄ ТОЙ, ХТО ВОЛОДІЄ ПОВНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, ГОТУЄТЬСЯ ТА ТРЕНУЄТЬСЯ!