Подорож  у казку мрій

Всі ми любимо мріяти , особливо діти. А ти віриш у диво? Правильно! Якщо вірити – воно обов’язково прийде. Звичайно, чекають дива у новорічні свята.

Взимку  під час канікул хочеться чогось незвичайного. А що може бути цікавішим, ніж подорож? Зимова екскурсія – це дуже весело і захопливо. Харків, Львів і Київ у новірічні та різдвяні свята дуже красиві. Відкриваються ярмарки з безліччю сувенірів, вітрини магазинів переливаються вогнями, на міських площах з’являються величезні  ялинки – і ти опиняєшся ніби в казці.

Неповторним видовищем справжнього світлового шоу та зимовими скульптурами вразила усіх Харківська привокзальна площа. Ялинка змінювалася щохвилини: вона була срібною і зеленою, лазуровою і блакитною, синьою і жовтою, червоною і малиновою, білою і золотою. Одним словом, новорічною. Зимове диво у вигляді блискучих грайливих фонтанів, куль, башт, палаців, мостів перехоплювало подих.

Зовсім по-іншому святковий настрій відчувався у Львові. Там ти опиняєшся на вузьких таємничих вуличках історичної частини  міста, вимощених бруківкою, присипаних снігом, тебе оточують з усіх боків чарівні будиночки із затишними кафе, несподівано потрапляєш на різдвяний ярмарок, схожий на казкове містечко, і, звичайно, не можеш відірвати погляду від великої ялинки на площі біля Оперного театру, яка виблискує незліченною кількістю синьо-жовтих вогників. Місто в ці дні живе в святковому настрої і стає метушливим. Чудернацькі будинки різних стилів виглядають теж святково, бо оздоблені підсвітками. А вітрини магазинів оформлені оригінально, на цей час вони перетворюються на справжні шедеври мистецтва.

Київські вулиці сяють різнокольоровими вогнями, на величних фасадах будівель виграють світлові ілюмінації. Оголені дерева повеселіли в гірляндах кольорових ліхтарів, зелені ялинки принарядились у святкове вбрання. А на Софійській площі розкинулося величезне дитяче містечко із срібною ялинкою. Там можна зустріти улюблених сучасних мультяшних героїв та зробити з ними фотознімки. З цієї чудової казкової країни не хочеться повертатися в реальність.

Але, звичайно, наша подорож носила не тільки розважальний характер, але й повчальний. Ми відвідали музей Південної залізниці у Харкові, Оперний театр, Аптеку-музей, Копальню кави, Шоколадну майстерню, Майстерню карамелі, Високий замок, Церкву Святого Андрія, Катедральний собор, Домініканський костел, Церкву Успення Богородиці,  Храм Св. Івана Хрестителя, Міський арсенал, Личаківський цвинтар-музей, «Шляхетне казино» у Львові, Національний університет «Києво-Могилянську академію», Музей гетьманства, Михайлівський собор у Києві.

Два дні, проведені у Львові, минули дуже швидко, але вони були незабутні. Бачили, як смажать каву, як готують шоколад, як виготовляють карамельних Дідів Морозів та інші натуральні смаколики. Нашу групу, яка складалася з учнів 8-10 класів ЗОШ №31 та учнів 9,11 класів ЗОШ №6, супроводжував відомий гід Львова – Ярослав. Він провів нас  по історичному центру міста, який занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО,ознайомив  із визначними  пам’ятками архітектури та культури, розповів про появу кави на Україні, про розвиток аптекарської справи; повідав історії видатних людей, похованих на Личаківському кладовищі, яке зараз є музеєм із шедеврами архітектури; поділився цікавими фактами із життя Юрія Кульчицького, Івана Підкови, Михайла Грушевського, Адама Міцкевича, Івана Франка, Тараса Шевченка; демонстрував досконале знання не тільки української мови, але й польської, італійської, латинської, англійської, німецької, співав та декламував вірші. Мандруючи старовинними вулицями міста , мимоволі милуєшся давніми порталами, артистично вишуканими кронштейнами балконів, монументальними колонадами, складнопрофільними пілястрами. Всі ці елементи архітектури зустрічаються тут на кожному кроці.

Київські екскурсії були не менш насичені корисною та пізнавальною інформацією. Там ми відвідали один із найбільших університетів України, який є історією нашої держави, – Києво-Могилянську академію. Цей дивовижний навчальний класичний заклад створює, зберігає та поширює знання у природничій, соціальній, гуманітарній і технічній наукових сферах, є лідером в інноваціях й активно впливає на майбутнє українського суспільства і держави. Недарма могилянці кажуть: «Час плинний – Києво-Могилянська академія вічна!» Учні пройшлися височенними коридорами академії, мали змогу відчути себе читачами інтелектуальної скарбниці університету – величезної бібліотеки, де знаходиться півторамільйонна колекція друкованих та електронних видань. Саме тут екскурсанти дізналися про життя фундаторки академії Галшки Гулевичівни, поглибили свої знання про діяльність Г.Сковороди, П. Могили, П.Орлика. Знайомство з гетьманами продовжилося в залах Музею гетьманства. Екскурсовод повідала захопливі історії про І.Мазепу, Б.Хмельницького, П.Дорошенка, П.Скоропадського, П.Сагайдачного.

Впевнені, ця подорож не залишила байдужими жодного екскурсанта, кожен почерпнув щось новеньке для себе з історії, народознавства, української мови та літератури, музичного та театрального мистецтва, медицини, релігії, а також допомогла старшокласникам визначитися у виборі майбутньої професії. Отож, подорожуйте і дізнавайтеся більше нового, розвивайтеся і пізнавайте розмаїття життя. І, звичайно ж, не припиняйте мріяти і вірити в казку.

Пономаренко В.В., Костилєва І.А.

 

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *