ПЕРЕМОГА УЧЕНИЦІ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

30 травня 2019 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась урочиста церемонія нагородження переможців ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої…».

       Переможцем конкурсу від Донецької області у номінації  «Історія України і державотворення» стала учениця 9 класу  Краматорської української гімназії Єлизавета Ягодка, яка і отримала під час заходу диплом переможця і цінний подарунок. Наукового керівника  Бородая Олега Васильовича було відзначено Подякою Міністерства освіти та науки України.

         Учасники урочистостей відвідали пам’ятник Тарасу Шевченку і Національний музей Тараса Шевченка, де «доторкнулись» до артефактів, пов’язаних з життям і творчістю Великого Кобзаря. Сучасний вигляд музею і новітні підходи до організації експозиції справили дуже позитивні враження. Приємною виявилась і прогулянка по столиці України, під час якої було оглянуто  визначні пам’ятки історії та архітектури.

       У своїй роботі «УКРАЇНСЬКЕ КІНО ЛЕОНІДА БИКОВА» юна дослідниця  показала, якими були українські витоки митця, як в акторських та режисерських роботах Л. Бикова проявились його український характер, український погляд на світ і мистецтво, його любов до України, і прагнення поділитись цією любов’ю з глядачем. Вибір теми дослідження невипадковий.  У грудні 2018 року ми відзначали 90-річчя від дня народження Л. Ф. Бикова.

У своїй роботі автор приходить до висновків, що Л.Биков завжди залишався українцем, відтворюючи  на екрані українські типажі та характери і, головне, український погляд на світ. У творчості Л. Бикова виразно проявилося споконвічне прагнення українців до свободи. Він завжди залишався вільним від ідеологічних догм і штампів, принципово відстоював  право митця на власне творче  обличчя.

        Духовні, моральні цінності, які ніс з екрану Биков-актор і Биков-режисер, були доведені самим життям Бикова-особистості.Без перебільшення можна сказати, що акторська і режисерська спадщина Леоніда Бикова є однією з найяскравіших сторінок в історії українського кінематографа.  

      Вітаємо Єлизавету та її керівника з перемогою. Бажаємо нових творчих доробків, реалізації нових задумів. Вдячні за можливість доторкнутися  ще раз до творчості Великого нашого земляка –Леоніда Бикова.

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *