ОБЛАСНИЙ ЕТАП ІХ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ІМ.Т.ШЕВЧЕНКА ПРОЙШОВ  НА  БАЗІ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ.

2 грудня 2018 року  пройшов ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка на базі Краматорської української гімназії.

День змагань розпочався з урочистої частини, під час якої до учасників із вітальним словом звернулися Остап Бодик, в.о. ректора Донецького ОБЛІППО, кандидат філологічних наук; Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України; Олена Решетняк, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук, Вікторія Щербак, директор Краматорської української гімназії, заслужений працівник освіти України. Виступи дорослих надихнули учасників на виконання завдань за творчою спадщиною Т.Г.Шевченка, а піднесений настрій, навіяний пісенними й танцювальними номерами гімназистів, надав позитивних емоцій та снаги.

За умовами конкурсу учасники  сткладали розповідь про життя малого Тараса в пана Енгельгардта; писали гумореску про Шевченка на підставі поданої жартівливої історії; в уявному відкритому листі зверталися до Шведської королівської академії з проханням присудити поетові Нобелівську премію; за розглянутими муралами складали текст виступу в шкільному радіожурналі «Актуальність Шевченкового слова»; уявляли себе ілюстраторами-дизайнерами й пропонували образ, у якому міг би бути представлений письменник на мистецькій виставці з нагоди 205-ї річниці від дня народження; самостійно обирали й описували один день життя Тараса Шевченка у вигляді сторінки з його «Щоденника».

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – це справжнє свято знань, яке об’єднує  навколо української мови  талановитих учнів, студентську молодь, педагогів,  батьків. Немає сумніву, що захід сприяє згуртованості суспільства навколо національної ідеї, вихованню у підростаючого покоління любові до рідної мови, зростанню авторитету України у світі.

Тож побажаємо його учасникам творчої плідної праці й вагомих яскравих перемог!

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *