МІСЬКИЙ МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «КРАЄЗНАВСТВО НА УРОКАХ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ТА У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК ЗАСІБ НАЦІОНАЛЬНО- ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ» ПРОВЕДЕНО НА БАЗІ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ.

2 березня 2017 року на базі Краматорської української гімназії було проведено

міський методичний семінар з актуальної теми: «Краєзнавство на уроках історії України та в позаурочній діяльності як засіб національно-патріотичного виховання». З вітальним словом до учасників семінару звернулась Кравцова Лариса Федорівна, методист методичного кабінету управління освіти Краматорської міської ради. Доповідач зазначила, що на сучасному етапі розвитку освіти, коли одним із основних завдань виховання є розвиток почуття любові до Батьківщини і свого народу, шанобливе ставлення до історичних пам’яток особливої актуальності набуває залучення елементів краєзнавства в навчальний процес. Саме краєзнавчий матеріал на уроках історії слугує засобом активізації пізнавальної діяльності учнів та сприяє поглибленню їх знань, оскільки при вивченні подій місцевої історії, конкретизуються загальноісторичні події.

Щербак Вікторія Юріївна, директор гімназії, учитель історії зазначила, що позаурочна робота з патріотичного виховання допомагає учням свідомо включитись у громадянські справи, відчути себе громадянами України, виконувати свої обов’язки, виявляти наполегливість, працьовитість, толерантність .

Доповіді та майстер-класи педагогів та краєзнавців міста: Рябко Н., учителя історії КЗОШ №10, Савчука О.А., Бородая О.В., учителів історії КУГ, Труш Н.В., завідувачки бібліографічним відділом Центральної міської публічної бібліотеки, Коцаренка В., голови міського клубу «Краєзнавець», Долгої О.Д., учителя історії КЗОШ №16, були змістовними, а практичні поради, напрацювання цінними.

Унікальну виставку «Краматорська фалеристика» відвідали учасники семінару, яка розташована у гімназійному музеї. Цікаві розповіді учнів гімназії, учителів історії Бородая О.В., Савчука О.А., зусиллями яких було зібрано колекцію, вразили присутніх.

Отже, повноцінне виховання патріотизму немислиме без знання історії України та рідного краю. «Хто не знає славної історії своєї нації, – писав В. Целевич, – той не може її правдиво любити та присвятити їй життя». Історична традиція зв’язує минувшину з теперішністю і будучністю, скріплює любов теперішніх і грядущих поколінь до великих предків і тим самим розпалює любов до своєї нації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *