«Місто із запахом кави та шоколаду»

На осінніх канікулах учні ЗОШ № 25 під керівництвом вчителя географії Санагурської В.М. відвідали всесвітньо відоме місто-музей, місто Лева.

Місто славиться великою кількістю видатних місць та пам’яток архітектури, адже не дарма це культурна столиця України.

Під час подорожі учні відвідали державний історико-культурний  музей-заповідник «Личаківський цвинтар». Площа кладовища складає понад 42 гектари, біля 300 тисяч поховань розташовано на 86 полях, споруджено понад 2 тисячі гробівців, на могилах встановлено біля 500 фігур та рельєфів.

Діти завітали до музею-арсеналу. Це визначна пам’ятка архітектури XVI століття. В експозиції представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу. Також група відвідала італійське подвір’я, надзвичайно цінну ренесансну пам’ятку 1580 року, палац найбагатшого львів’янина за всю історію міста купця Костянтина Корнякта.

Собори, храми, каплиці Львова вразили туристів до глибини душі. Діти відвідали Домініканський собор, собор св.Ольги та Єлизавети, храм святих апостолів Петра і Павла, каплицю Боїмів, біля якої учням навіть пощастило зустріти мера галицької столиці. Діти сфотографувалися з ним і отримали невеличкі подарунки.

Протягом екскурсії група познайомилась зі старою частиною Львова, із самим серцем міста, що і досі задає сучасності ритм історії. Ніколи не залишається поза увагою «львівський Біг-Бен» – Ратуша, історія якої розпочалася ще з початку далекого XIV  століття. За всі роки свого існування Ратуша «пережила»  не мало подій, з нею пов’язано багато легенд та цікавих історій. Діти піднялися 408 сходинками і споглядали чарівні краєвиди Львова з висоти 65 метрів.

Діти довго милувалися однією з найзнаменитіших історичних споруд міста, Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької. Це архітектурне диво вабить львів’ян та гостів міста ще з 1900 року.

Дуже цікавим та корисним виявилися екскурсії національними університетами Львова. Університет ім. І.Франка зустрів можливих майбутніх абітурієнтів дуже гостинно, учні відвідали музей університету та поспілкувалися з працівниками. У Львівській політехніці діти відвідали аудиторії та лекційні зали, познайомились з викладачами та учнями. Політехніка кожному на згадку подарувала «Збірку творчих робіт викладачів» власного видання.

Туристи відвідали захоплюючий концерт органної музики в соборі св.Ольги та Єлизавети. Під час подорожі діти не змогли оминути Львівський аквапарк. Там отримали  силу-силенну нових емоцій, спогадів та загадок.

Баглай Дар’я. Учениця 9-В класу ЗОШ № 25.

img_2858 image

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *