“МОВИ РІЗНІ, ДУША ОДНА”

22 лютого 2017 на базі Центру позашкільної роботи м. Краматорська відбувся ІІ обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні, душа одна». Участь у заході взяли понад ста учасників з різних куточків Донеччини. Євреї, вірмени, греки та представники інших етносів представили свої страви, національне вбрання та вироби декоративно- ужиткового мистецтва.

« …Наш захід демонструє: Донеччина полікультурна, люди розмовляють різними мовами, але об’єднує усіх українська земля, де вони проживають», – розповіла Світлана Гарна – завідувач відділу гуманітарної освіти Інституту післядипломної освіти.

У мистецькому святі взяли участь і наші учні. Усім до смаку були страви грецької та в’єтнамської кухонь наших дівчат, які представили свої роботи в номінації «Етносмак: шедеври національної кулінарії».

Таушан Ольга, учениця 9-А класу, яка має грецькі родинні корені, приготувала смачний десерт національної кухні Греції – «Лапшевник», рецепт якого їй розповіла бабуся. Це солодка запіканка з короткої локшини. Блюдо просте, смачне і поживне.

Кохальникова Анастасія, учениця 6-В класу, готувала грецький листковий м’ясний пиріг «Шумуш» Він готується досить довго, але воно того варте. «Шумуш» зазвичай готують у вигляді великого пирога або ж надають йому форму маленьких порційних конвертиків. При надкушуванні апетитної скоринки відчувається незвичайний солодкуватий-м’ясний смак начинки.

А учениця 11-А класу Кузнєцова Вероніка розповіла суддям про те, як зазвичай

кажуть ті, хото знається на стравах кухні В`єтнаму: «Если вы не попробовали нэм, значит вы не побывали во Вьетнаме, хоть сто раз посетили эту страну!» Готувала Вероніка незвичайні для наших кулінарних смаків млинці – «Нем». Це традиційне в’єтнамське блюдо, по-іншому його можна назвати «Млинець нем в рисовому папері» або «Рулетик в рисовому папері». Дуже смачне і ситне блюдо азіатської кухні.

Спробуйте і ви урізноманітнити ваші домашні страви та приготувати щось цікаве та оригінальне, доторкнувшись до традицій різних країн світу.

Санжаревська Дар’я, 11-А клас, та Коломогорова Аделаїда, 7-Б клас, показали свою майстерність у виставці робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, Дівчата виготовили пляшки, які зробили у стилі країн до яких мають відношення. Дар’я зробила пляшки у техніці декупаж, поглянувши на які, відразу можна перенестися до загадкової Турції . А пляшка Аделаїди, прикрашена пеньковим шнуром та зернами кави, нагадує мотиви сонячної Молдови, звідки і є родинне коріння чорноокої дівчини.

У концертній програмі були представлені такі етноси, як український, грецький,

ромський, молдавський, єврейський, китайський. Під час заходу звучали національні музичні твори, що дали можливість відчути красу та неповторність кожної з представлених націй.

У номінації «Фольклорно-етнографічна театралізована постановка» команда 25-ої була представлена талановитими дітьми, учнями 10-Б та 9-В класів, які продемонстрували обряд відряджання в рекрути на початку ХХ сторіччя. Цей виступ є реконструкцією давнього обряду. Дійство точно записано зі слів жительки с.Прелесне Слов’янського району Донецької області. Заступник директора з виховної роботи Гончар Лариса Олексіївна разом з класним керівником 10-Б Санагурською Вікторією Миколаївною допомогли дітям продемонструвати свої акторські таланти на вищому рівні, а глядачам побачити частину наших українських традицій.

Незабутнім був фінал гала-концерту: символом цьогорічного фестивалю став

вишитий рушник, тому всі учасники під час виконання пісні «Веселі діти» хором нашої школи під керівництвом Старцевої Тетяни Вікторівни утворили рушникову доріжку на щастя, на долю, на знак єдності й дружби.

Натхнення від побаченого вистачить дуже надовго. Чекаємо наступного фестивалю та заздалегідь шукаємо нові творчі ідеї, смачненькі страви та запальні музичні номери.

Чекаємо на яскраві враження та можливість знову побачити друзів, у яких мови різні, але душа – одна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *