Маленький Париж, місто семи культур та перлина Дністра,  або найцікавіша подорож учнів ЗОШ № 25 на осінніх канікулах

 

З 17 жовтня по 23 жовтня учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 здійснили дуже насичену, цікаву подорож  містами Західної України.

Наша подорож розпочалася з цілющого гірського повітря і дзвінкої тиші. Навколишня краса зробила перебування на території долини Боржава незабутньою пригодою, яку неодмінно захочеться повторити!

А 75 км на захід від Чернівців, в обрамленні гір, там, де бурхливий Черемош покидає ущелину і виносить свої води на широку долину, розташувалася Вижниця – місто, яке є воротами до Буковинських Карпат. На гірській дорозі між селами Виженка і Підзахаричі розташований перевал Німчич (586 м), де, до речі, знаходиться й однойменний туристичний комплекс. Звідси відкривається чудовий краєвид гірської долини, якою тече Черемош. Неподалік від перевалу знаходяться найцікавіші пам’ятки природи Буковинських Карпат: печера Олекси Довбуша – відважного народного ватажка 30–40 років XVIII ст., дивовижні скельні утворення Соколине око та Протяте Каміння.

Другий день подорожі розпочався з двох дивовижних фортець.

Кам’янець-Подільський – «місто семи культур …» – одне з найдавніших міст України, місто, яке зберегло дух середньовіччя. Скелястий острів, оперезаний тугою петлею річки Смотрич, що тече в мальовничому глибокому каньйоні, став своєрідним природним п’єдесталом, на якому впродовж понад десяти століть відомі й невідомі майстри творили справжнє кам’яне диво. Потужні оборонні укріплення «Старого міста», фортеця  і Турецький міст, поєднання культових споруд різних релігій – костел св. Перта і Павла з турецьким мінаретом, костел о. Францисканців, вірменський квартал, Польський ринок залишають неповторне враження.

А на мисі, в центрі своєрідного амфітеатру пагорбів Дністра знаходиться  найпотужніший замок Східної Європи – Хотинська фортеця. Більш ніж на кілометр тягнуться кам’яно-земляні укріплення. Внизу, на скелястому мисі – замок з подвір’ям, оточений масивним земляним валом з бастіонами. Сорокаметрові стіни замку прикрашає орнамент з червоної цегли, немов подільська вишита сорочка. А ще фортеця – справжня кінозірка, адже “Захар Беркут”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Три мушкетери”, “Чорна стріла”, “Стара фортеця”, “Стріли Робін Гуда” знімалися саме тут.

Третій день запам’ятався екскурсією по столиці Буковини, яку ще називають «Чернівці – маленький Париж». Учні потрапили в місто,  яке нічим не відставало від Відня і було негласною столицею Європи, місто, де тротуари підмітали букетами троянд і де книжкових крамничок було більше, ніж кав’ярень. Чернівці – одне з наймальовничіших міст України. Місто надзвичайно гарне.  Ми прогулялися вулицями О.Кобилянської, М. Емінеску та Вірменській, які зберегли романтику колишніх часів, відвідали 5 площ, побачили міську ратушу, театр, будівлю колишнього Ощадбанку, Католицький костел та Кафедральний собор, Вірменську церкву. Далі на нас чекала справжня перлина міста – резиденція митрополитів Буковини і Далмації (Чернівецький національний університет), що зводилася з 1864 по 1882 роки. У цій дивній за своєю красою споруді вбачаються візерунки української вишивки і буковинського килима, гуцульської писанки, легко вловлюються елементи різних архітектурних стилів, які створюють органічну цілісність неповторного ансамблю.

Але й це ще не все. На шляху до Чернівців нас привітала затишна, неповторна столиця – Київ. Школярі побували на Андріївському узвозі, побачили Києво-Могилянську академію, Золоті Ворота, Михайлівський Золотоверхий монастир, Софійську площу, пам’ятник Богдану Хмельницькому, Хрещатик — одну з найвідоміших центральних вулиць світу. Тут уже два століття поспіль вирує центр комерційного, політичного та культурного життя Києва. А також відвідали музей досягнень братів Кличко та змогли оцінити увесь масштаб стадіону «Олімпійський» .

Учні із задоволенням відвідали нові місця, дізналися багато цікавої інформації  та залишилися дуже вдячні супроводжуючим учителям Кулик З.В., Шманько Л.В. та організатору цієї подорожі – вчителю історії та класному керівникові 8-Б класу Гочошвілі Інні Олександрівні, яка вже впродовж багатьох років організовує для учнів дуже цікаві екскурсії мальовничими куточками нашої України.

ymi37tsgfn8 %d0%be vrexua1_mgi dscf4755

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *