Майбутнє  починається сьогодні

Ким бути в майбутньому? Яку професію обрати для себе? Які фахівці сьогодні потрібні суспільству? Ці питання постійно хвилюють випускників шкіл. Звичайно, вибір треба робити вже сьогодні. Часто буває, що у тих, хто обрав професію не цілком продумано, виникають труднощі: людина з часом розчаровується в обраній спеціальності. Щоб цього уникнути, випускник повинен свідомо обирати собі майбутній фах, бо вибір професії – це обдумування професійного життєвого шляху. І тут важливу роль відіграють профорієнтаційні екскурсії до вищих навчальних закладів України.

Учні 9-11 класів Краматорської ЗОШ № 31 мали чудову можливість відвідати провідні вузи міста Харкова ІV рівня акредитації: Харківський національний медичний університет, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Харківський національний університет радіоелектроніки. В цих престижних навчальних закладах випускники поринули у світ таких професій, як медик, перекладач, філолог, викладач іноземних мов, фахівець в галузі електроніки та телекомунікацій та одержали корисну інформацію щодо вступу в ці заклади.

Представник приймальної комісії медуніверситету ознайомила з основними спеціальностями («Медицина», «Стоматологія», «Лікувальна справа», «Медсестринство», «Акушерська справа»), а також новими («Спеціальна робота», «Фізична реабілітація», «Лабораторна діагностика»), із правилами прийому документів, розповіла, як проводиться конкурсний відбір. Учням були надані інформаційні матеріали щодо вступу до ХНМУ, вони отримали відповіді на актуальні питання щодо вступної кампанії, мали нагоду відвідати провідні кафедри та музей університету. Пізнавальною була екскурсія в патологічному відділенні та учбовому музеї становлення людини, заснованому академіком макро-мікроскопічної анатомії В.П.Воробйовим в 1931 році.

Продовжилась екскурсія по місту відвідуванням виставки картин Ірини Погорелової в Єрміловому Центрі «Structures». Там учні опинились у світі образотворчого мистецтва. Потім відбулося знайомство з Каразінським – найстарішим університетом Європи. Відвідавши один із провідних факультетів України в галузі іноземних мов, заснований у 1930 році, випускники довідалися, що університет готує фахівців у галузі іноземної філології зі знанням двох-трьох і більше мов, серед яких англійська, німецька, французька, іспанська, китайська, італійська, японська та арабська. Факультет співпрацює з представництвом закордонних навчальних та культурних центрів у Харкові, викладачі та студенти мають можливість навчатися за грантами у провідних закордонних університетах Австрії, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, США, Китаю, Японії, Єгипту. Перед випускниками вузу відкриваються широкі можливості: вони можуть працювати у закладах освіти, у видавництвах, у відділах міжнародних зв’язків, у дипломатичних представництвах, у міжнародних транспортних агенціях, у сферах митного та паспортного контролю, у закладах державної влади, менеджером у комерційних структурах, у туристичних агенціях.

Не менш цікавим було відвідування лабораторії комплексної автоматизації банківських систем імені С.В.Денисова та лабораторії автоматизації виробництва і робототехніки  в ХНУРЕ. Учні переглянули презентацію, прослухали цікаву лекцію  та одержали дипломи за  участь у майстер-класі з робототехніки.

Екскурсія до вузів Харкова була насиченою та пізнавальною. Сподіваємося, що проведена профорієнтаційна робота допомогла випускникам школи сформувати власну аргументовану позицію в самовизначенні майбутньої професії. Цитуючи Кетрін Вайтхорн, бажаємо всім випускникам «знайти те, що вам подобається робити, а потім знайти того, хто буде вам за це платити».

Костилєва І.А., Пономаренко В.В.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *