Команда Краматорська стала переможцем XV Всеукраїнського турніру юних журналістів

XV Всеукраїнський турнір юних журналістів відбувся в Сумах з 8 по 12 квітня. У ньому взяли участь 23 команди з різних регіонів України: Волинської, Донецької, Житомирської, Луганської, Львівської, Полтавської, Сумської, Хмельницької областей і міст Суми, Мелітополь та Харків. До складу журі було залучено провідних журналістів, викладачів кафедр журналістики та філології найкращих університетів України, студентів престижних вишів, редакторів, кореспондентів авторитетних видань.

У турнірі взяла участь збірна команда м. Краматорська «Парадокс» (керівник – заступник директора з НВР Краматорської ЗОШІ-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради Григор’єва І.О.) у складі:

Баглай Дар’я  (11 клас, ЗОШ 25) – капітан,

Філатов Дмитро (10 клас, ЗОШ 6),

Шеколенко Анастасія (11 клас, ЗОШ 8),

Борутя Андрій (10 клас, ЗОШ 5),

Григоренко Дар’я (9 клас, ЗОШ 8).

9-10 квітня проходили ігри чвертьфіналу та творчий конкурс. О дев’ятій ранку всі команди розходилися по аудиторіях, де починалася запекла боротьба за місце в півфіналі. Поки учасники доповідали про правила роботи журналіста в екстремальних умовах, інформаційні війни, баланс позитиву та негативу в українських телевізійних програмах новин, художньо-публіцистичні жанри, «нішеві» телеканали й радіостанції, першоквітневі «новини», презентували власні концепції друкованих видань, репортажі, інтерв’ю до чергової річниці запровадження безвізового режиму з Євросоюзом тощо, опонували й рецензували доповіді супротивників та дискутували на загальній полеміці, одна людина з кожної команди брала участь у творчому конкурсі, де повинна було показати не тільки знання теорії, а й проявити себе на практиці. За два дні учасники творчого конкурсу написали звіт про відвідування художнього музею, інтерв’ю з учителем, репортаж з відкриття турніру, есе про таємниці сумських вулиць.

У запеклих дискусіях півфіналу 11 квітня команда «Парадокс» виборола право на участь у фіналі. За одну ніч були підготовлені п’ять нових доповідей практичного характеру: концепція розвитку сторінки ТЮЖу в Інстаграмі, випуск розважальної програми, телевізійні дебати, журналістський проект та роздуми про закордонне стажування.

Команда “Парадокс” стала переможцем турніру. З нею за перше місце змагалися у фіналі “Лідер” (м.Харків), “152 ЛЕГІОН” (м.Харків), “Четверта влада” (Волинь).

Дар’я Григоренко (ЗОШ 8) посіла ІІ місце у творчому конкурсі й перемогла в номінації “Влучне слово” в конкурсі все “БулінгНеКруто” від Сумської обласної юстиції.

Дар’я Баглай (ЗОШ 25) отримала індивідуальну відзнаку в номінації “Найкращий доповідач”.

У ході проведення турніру молоді журналісти ознайомилися з історичними пам’ятками міста Суми, відвідали концерт у Сумському обласному академічному театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна.

Але найголовніше, що отримали всі учасники ТЮЖу, – це незвичайні враження, цінний досвід та нових друзів.

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *