Знайомство учнів ЗОШ № 31 з ПАТ «Енергомашспецсталь»

 

Проблема вибору майбутньої професії є однією з найголовніших у житті людини. Настає момент, коли випускникам шкіл доводиться вирішувати, де продовжити освіту або куди піти працювати. Зробити правильний вибір – це відповідальний крок. Мандрівний філософ Г.Сковорода зазначав, що «людина повинна працювати за покликанням», тобто обирати фах до душі та за здібностями.

Робота профорієнтації дозволяє випускникові школи сформувати власну аргументовану позицію в самовизначенні стосовно майбутньої професії. Молодь повинна знати, які підприємства є в нашому місті, як вони працюють та які професії мають попит на ринку праці. З цією метою організація та проведення екскурсій на міські підприємства є дуже важливою та цікавою справою.

Один із таких заходів, організатором якого є МК ДДМА, відбувся 24 березня. Це була екскурсія на ЕМСС для 9-класників Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №31. Спочатку учні дізналися, що ПАТ «Енергомашспецсталь»  є найбільшим українським виробником литих та кованих виробів, який спеціалізується на продукції для атомної енергетики.

Екскурсоводи та працівники  заводу повідали учням про складні технологічні процеси, які відбуваються на їхньому обладнанні. Кожен із відвіданих цехів викликав у молоді певний інтерес. Наприклад, електросталеплавильний цех вразив учнів величезними печами для плавки металу, в ковальсько-пресовому захоплення викликало кування заготівок на пресах 15 000 тс та 3150 тс, а в термічному діти зачаровано спостерігали над процесом охолодження металевих виробів.  Робітники механообробного цеху продемонстрували завершальний процес виготовлення продукції ЕМСС – величезних металевих деталей.

Учениця 9-А класу Юлія мала нагоду побачити, де працює її мама Олена Юріївна, яка є ведучим інженером  у відділі транспортного забезпечення.

 

 

Дев’ятикласники та робітники школи № 31 дуже вдячні МК ДДМА та працівникам ЕМСС за організацію та проведення пізнавальної і цікавої двогодинної екскурсії, завдяки якій ми дізналися, як працюють фахівці своєї справи.  Бажаємо підприємству процвітання.

Пономаренко В.В.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *