Захистимо свою родину та родину сусіда! Флешмоб учителів трудового навчання.

Якщо ще недавно поява людини в громадському місці в захисній масці викликало у оточуючих подив, то сьогодні маска медична широко використовується не тільки лікарями, а й людьми в повсякденному житті.. Причина тому – пандемія короно вірусу.  Адже вона служить надійним бар’єром між людиною і бактеріями з вірусами.

Свою історію захисна маска (саме захисна, адже нічого спільного з сучасною пов’язкою вона не мала) почала ще з часів Середньовіччя. У той період якраз лютувала чума, а її епідемія забрали життя третини населення Європи. Лікарі того часу захищалися від недуги так званим костюмом «чумного доктора». Він представляв собою маску з дзьобом, крислатий капелюх, плащ, просочений воском і шкіряні рукавички.

В дзьоб маски поміщали ароматичні солі розмарину і чебрецю: вони не захищали від хвороби, а полегшували дихання лікарів в умовах гниючої плоті.

У 1860-х роках Джозеф Лістер (відомий лікар-гігієніст) розробив теорію антисептиків. З цього часу лікарі стали більше уваги приділяти захисній медичній «уніформі».

Марлево-ватна пов’язка на обличчях лікарів з’явилася лише в 1916-18 роках – в якості захисту від епідемії лютуючої іспанки. А вже в 20-30-х роках маски зобов’язали носити всіх медичних працівників.

Раніше пов’язки виготовляли з тонкої тканини, наприклад, марлі. Прошарком в них служили вовна і вата. Але сьогодні все частіше використовуються неткані полімерні волокна, які ще й виступають в ролі фільтрів.

Повсякденні і хірургічні маски – річ одноразового використання, оскільки ефективність різних методів їх стерилізації не була доведена. У пандемію коронавірусу COVID-19 серед людей  піднялася паніка, внаслідок якої виник великий дефіцит медичних масок, – вони подорожчали і місцями їх просто неможливо купити.

Учителі трудового навчання пропонують пошити маску з марлі чи тканини своїми руками і для своєї родини, і для родини сусідів, і для близьких людей.

Простий майстер-клас показала учитель трудового навчання ліцею №35 імені Валентина Шеймана Анна Решетова. У флешмобі взяли участь вчителі Сердюк О.О.та її учениці, Корзюкова Л.М., Безугла Я. В., Галинська С.О., Кравцова ЯВ., Плахута В.В., Свиридова Т.М., Клочко О.В., Поволоцкая В.В., Новикова Я.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.