Дні енергії в Краматорській ЗОШ №16

19-21 квітня в Краматорській ЗОШ №16 проходили шкільні дні енергії, мета яких – презентація результатів роботи команди школи, що є учасницею міжнародного проекту «Школа енергії», започаткованого Асоціацією «Енергоефективні міста України», за підтримки проекту “Створення енергетичних агентств в Україні”, що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB).

За підсумками участі у конкурсі проекті «Школа енергії» у 2016 році команда школи стала срібним призером за проявлену компетентність на усіх етапах виконання проектної діяльності. Представники команди, учні з 9-Б класу (класний керівник – Вяземська Олена Миколаївна), відвідали підсумкову конференцію в Одесі, де, крім захоплюючого відпочинку, отримали цікаві призи: футбольні м’ячі, зонти, навіть тенісний стіл, який розташували в рекреації біля свого класу.

Взимку 2016 року стартував другий етап проекту – «Школа енергії. 2.0», до якого теж запросили нашу команду за виявлену активність та пропозиції щодо впровадження проекту в місті Краматорську. Учасниками «Школа енергії. 2.0» стали 15 команд із різних міст України – членів Асоціації «Енергоефективні міста України», а саме: з Бердянську, Вінниці, смт. Глибокої, Запоріжжя, Зміїва Харківської обл., Кам’янець Подільського, Коломиї, Конотопа, Краматорську (ЗОШ №16), Львову, Рівного, Сум, Херсону та Черкас. Тривалість проекту – з грудня 2016 по грудень 2017 року.

В січні 2016 року школа підписала Енергетичну декларацію щодо співпраці у проекті з виконуючим обов’язки начальника відділу транспорту, зв’язку та енергетики Краматорської міської ради Кузнєцовим Олександром Васильовичем.

Протягом року учні здійснювали енергомоніторинг шкільної будівлі: відстежували показники лічильників теплової енергії, електроенергії та води; слідкували за температурою в класах. Показники вносили до програми uMuni – системи моніторингу енергоефективності. Завдання енергетичних днів – поширення інформації серед інших шкіл свого міста, підняття рівня обізнаності школярів, передача знань щодо енергоспоживання і поширення набутого досвіду в місцевій громаді, а також зміцнення мереж і співпраці між школами, громадськістю та міськими радами.

19-21 квітня під час шкільних днів енергії в школі проходив еко-марафон уроків «Енергоефективність у кожній оселі». 20 квітня відбувся еко-фестиваль «Зелена школа», де учні 6-9 класів у формі пісень, танців, інсценізацій презентували своє бачення проблем екології, енергоспоживання та шляхів їх вирішення. А 21 квітня відбулась презентація проекту «Школа на шляху енергоефективності», де енергокоманда продемонструвала учням, учителям школи та представникам громадськості міста звіт про свою роботу та проблеми, виявлені під час енергомоніторінгу шкільної будівлі. Учні були раді, що на захід приїхав технічний експерт проекту, енергоменеджер із Сум Владислав Москаленко, який впродовж року підтримував команду, навчав учнів основам енергоменеджменту та енергомоніторингу ,допомагав готувати щомісячні звіти.

На заході була присутня Сайкова Ольга Володимирівна, завідувач сектору енергетики відділу транспорту, з’вязку та енергетики Краматорської міської ради. Вона привітала учнів та побажала успіху в роботі над проектом. Фахівці відділу рекреацій та екологічної просвіти Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» Кабацька Олеся Василівна, Дорохов Олексій Володимирович приготували подарунки для членів команди.

На жаль, погода завадила провести запланований еко-квест, а позапланові канікули для 1-8 класів скоротили нашу програму енергоднів. Та не за горами теплий (сподіваємося!) травень. Тож в травні продовжимо свою екопросвітницьку роботу!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *