Днь Соборності України у ЗОШ № 5

Днь Соборності України у ЗОШ № 5

Красивий,щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.  У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному. На уроці т/н учениці 7-а виконали бутоньєрки до свята.

У 2 – Б класі, класний керівник Сліпченко Л.М., пройшов урок «Ми – патріоти». Учні до дня Соборності України підготували вірші про свою країну, розповідали, які риси характеру повинен мати патріот, приймали участь у вікторині «Моя Батьківщина».

Наприкінці уроку, діти створили ланцюжок дружби та подарували Україні птахів, з побажанням мира та добра усім людям.

Учні 8-Б класу ЗОШ № 5, класний керівник Крупицька О.О. , створили усний журнал до Дня Соборності України. Слухали про історію виникнення свята, переглядали презентацію про історичні події в Україні, починаючи з 1919 року, відеоряд на сучасні українські пісні патріотичного спрямування. Створили ланцюг єдності долучившись до Всеукраїнської акції.

Кожен клас долучився до проведення свята,у 1-4 класах класні керівники розповідали про події Української революції 1917-1928 рр., державних діячів:М. Грушевського, В.Винниченко та ін.. у рамках курсу «Я і Україна»

Середня ланка разом з вчителем з ОТМ організували виставку малюнків до Дня

Соборності та свободи України, а разом з класними керівниками, під різною назвою але з одним гаслом, провели виховні години.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *