ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ  В ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 25

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 25 квітня в ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся  День цивільного захисту. Проведення дня ЦЗ вже давно   стало традицією для всіх шкіл нашого міста, та цього разу захід вийшов дійсно масштабним, цікавим та насиченим.

Вже з самого ранку почалися об`єктові тренування – відпрацювання дій за сигналом ЦЗ  «Увага всім!   Пожежна небезпека». Евакуація всіх учнів і працівників школи відбулася на високому рівні, вже за 8 хвилин у повному складі на головному подвір’ї  розташувалися 32 класи, педагогічний і технічний колективи. Директором школи Страшко Інною Миколаївною було оголошено план проведення Дня цивільного захисту та початок гри-квесту, на який усі чекали з нетерпінням.

У квесті змагалися 5-10 класи, які повинні були швидко та якісно подолати усі дев’ять квест-станцій: «Евакуаційна», «Обережно, хлор!», «Увага, амоніак!», «Долікарська», «Пожежна», «Вибухонебезпечна», «Тривожна валіза», «Спортивно-прикладна», «ПДР». Суддями станцій стали Халимоненко Т.Є., Яковлева Г.Д., Кравцова К.Г., Балухта Н.О., Пісарєва Л.П., Ільо Н.О., Страшко І.Б., Кривицький Ю.А., Побігайло Н.В., Гізатулін В.В.

Відповісти на питання про засоби оповіщення загрози; визначити, що треба брати з собою в першу чергу при евакуації, розповісти про хлор та амоніак; показати, як саме надається перша допомога при переламі передпліччя; пояснити, що означає той чи інший дорожній знак і розв’язати ситуацію на схематичній карті руху – і це тільки частина того, що очікувало на наших учнів.

Із захопленням учні застосовували вогнегасники та гасили уявну пожежу  під пильним керівництвом Страшка Ігоря Борисовича та Кривицького Юрія Анатолійовича. Діти відповідали на питання про вогнегасники та вірно розподіляли  їх за типом призначення.

Представники групи гуманітарного розмінування HALO Trust розповіли учням про небезпеку незнайомих територій (ліси, покинуті будівлі) та провели тест із знання вибухонебезпечних предметів, мін. Ознайомили учнів із видами мін, способами розмінування.

Спортивна естафета (суддівство – Побігайло Н.В., Гізатулін В.В.) була, мабуть, найемоційнішою станцією, команди класів підтримували своїх учасників окликами та підбадьорювали швидше долати смугу перешкод.

А на задньому подвір’ї школи на учнів 5-11 класів й, особливо, на молодших школярів  чекали представники служби порятунку  нашого міста – патрульна поліція та пожежна машина. Діти мали змогу спробувати гучність рації патрульного автомобіля, поставити запитання поліцейським і правильно визначити дорожні знаки.  Справжнім задоволенням, як для хлопців, так і для дівчат, стала можливість одягти на себе справжній костюм пожежника, каску та навіть потрапити до пожежної машини. Представники пожежної частини дбайливо допомагали одягати діток молодшої ланки у спорядження, відповідали на питання та під галасливе «А можна ще раз!?»  вмикали пожежну сирену.   

Під час нагородження учасників квесту грамотами  також був зроблений огляд тематичної виставки настінної  агітації: стіннівки, пам`ятки- листівки учнів
5-10 класів, присвячених профілактиці та діям у випадку пожежної та інших  небезпек.

За підсумками квесту місця розподілилися наступним чином:

І місце – 5В, 6В, 7В, 8Б, 9В, 10 -А,Б,В класи;

ІІ місце – 5Б, 6А, 7А. 8В, 9Б класи;

ІІІ місце – 5А, 6Б, 7Б, 8А, 9А класи.

Після проведення квесту діти мали нагоду залишити свій відгук на інформаційному стенді про захід та поділитися  враженнями, думками, емоціями.  «Квест-гра – неймовірна, розвиваюча, інтелектуальна, драйвова», «Було дуже весело. Дякуємо!», «Круто! Супер! Хочемо ще!», «Дякуємо за надзвичайно цікаву гру-квест! Особливо сподобалася станція «Вибухонебезпечна»». Плакати з відгуками були розташовані на другому поверсі школи та зібрали багато посмішок як дітей, так і дорослих.

Усі заходи проведені на високому організаційному та методичному рівні.   Учні, постійний склад, об`єктові формування за сигналом ЦЗ діяли чітко та злагоджено.  Всі учні продемонстрували організованість та дисциплінованість. Учасники НВП відмітили актуальність та необхідність проведених заходів, в тому числі практичні заняття.

Дякуємо за проведення заходу службам порятунку (пожежна частина, патрульна поліція міста), групі гуманітарного розмінування HALO Trust,  адміністрації школи та вчителям і нашим учням. Сподіваємось, що діти навчилися  новому, закріпили   раніше  отримані знання та зможуть у будь-якій ситуації, яка може стати небезпечною, чітко та вірно спланувати свої дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *