ДЕМОКРАТІЯ І ПРАВА ЛЮДИНИ ПОЧИНАЮТЬСЯ З НАС!

Краматорська українська гімназія

учасник Всеукраїнської програми «Демократична школа»

 

У Донецькій області триває впровадження трирічної Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа», спрямована на поглиблення культури демократії в школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства та розвитку демократичного середовища в школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства (ОДГ/ОПЛ).

Протягом двох днів 31  жовтня та 1 листопада 2016 року   на базі  Краматорської української гімназії відбувся тренінг «Демократична школа», який підготували та провели тренери Всеукраїнської програми освіти з демократичного врядування «Демократична школа» Рибак Ірина Миколаївна, завідувач відділу суспільних дисциплін Донецького інституту післядипломної педагогічної освіти та  тренер програми Катерина Зезюліна. Навчальний заклад став  справжньою лабораторією демократичних змін. Тренінг пройшов в режимі активного спілкування, учасники опанували значний масив інформації щодо впровадження  ідей демократичної школи на  уроках та у позаурочний час з різних предметів.

Щоб змінити ментальність та побудувати демократичну культуру у суспільстві, необхідно починати з освіти – саме такою була ключова думка учасників тренінгу. Ми готуємось впроваджувати нові ідеї в свою роботу. Реалізації задуманого передує клопітка та  плідна робота кожного педагога навчального заклад. Ми знаємо, яким чином  всі вчителі можуть  зробити внесок у виховання громадянськості і освіту  в області прав людини.

Роль школи у процесі формування демократичного менталітету, безумовно, є центральною.

Сьогодні ми  повинні дати учням не тільки певні знання, уміння та навички, а й виховати соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка після закінчення  навчального закладу успішно займе своє місце в житті.

unnamed-28 unnamed-30 unnamed-31

 

 

 

 

 

 

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *