Відкриті заходи з уроків фізичної культури в ЗОШ № 25

Минулого тижня у ЗОШ № 25 пройшли одразу два відкритих заходи з уроків фізичної культури.

Майстер-клас для вчителів початкової ланки провела вчитель фізкультури Ольхова Тетяна Олександрівна зі своїми молодшими учнями  4-Б класу. Темою уроку стало дуже важливе питання, яке стосується майже кожної дитини – формування постави та профілактика плоскостопості учнів. Гарний фізичний розвиток та повноцінне здоров’я дітей шкільного віку багато в чому залежить від правильної постави, яку потрібно формувати як і рухові навички. Правильна постава виховується під час росту дітей. Вона тісно пов’язана з руховою функцією і залежить від гармонійного розвитку м’язів всього тіла.

На жаль, сидячий спосіб життя, малорухомість, відсутність необхідної гімнастики сучасну людину приводять до серйозних порушень постави.

Задачами уроку стали формування знань значення правильної постави за допомогою гімнастичних палиць, запобігання розвитку плоскостопості,  вдосконалення техніки виконання акробатичних вправ. Все це сприяє розвитку гнучкості, сили, координації рухів.

Учні виконували загальнорозвивальні вправи з палицями, ходили без взуття по гімнастичним палицям та канату, виконували вправи стопами з малими гумовими м’ячами, збирали стопами ніг пірамідку. А на гімнастичних матах  робили різноманітні цікави розвивальні вправи для формування постави.

Цього ж дня відбувся  відкритий бінарний урок вчителя фізкультури Побігайло Наталії Вікторівни, сумісний з уроком музичного мистецтва, який допомагала проводити Старцева Тетяна Вікторівна. Задачами уроку були  удосконалення комплексу вправ з кругової гімнастики, спортивної аеробіки; ознайомлення учнів з різними жанрами музики; розвиток гнучкості; поєднання гімнастичних вправ з музичним супроводом, підтримка почуття ритму; створення емоційно-комфортних умов при виконанні гімнастичних вправ за допомогою добірки відповідних музичних фрагментів; виховання почуття краси рухів.

При виконанні загальнорозвиваючих вправ музика, крім регулювання темпу і ритму, створює і той емоційний фон, який стимулює бажання займатися, виконувати рухи якомога краще, повніше.

Учні виконували гімнастичні вправи під супровід музичних композицій – від класиків мистецтва Моцарта, Чайковського  до сучасних виконавців таких, як Benny Benassi. Між вправами спортивної аеробіки учениці демонстрували свої знання у спортивно-музичній вікторині, відповідали на питання музичного інтерв’ю  та навіть зробили хвилинку релаксації в положенні лежачи на спортивних матах, переглядаючи відеопрезентацію з музичним супроводом на великому екрані.

Сприяючи більш ефективному вирішенню найрізноманітніших педагогічних завдань, музика тим самим стає вірним і надійним помічником викладача.

Цілеспрямоване застосування функціональної музики веде до утвердження нового, більш високого типу педагогічної організації уроку, в процесі якого в учнів поліпшується координація рухів, удосконалюється почуття ритму, виховується впевненість в собі, естетичні почуття на фоні  позитивних емоції.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *