У «Берізці» крокує розвивальний проект «ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ»

Восени 2016 року педагоги ДНЗ  організували  та провели  освітній проект  з соціально- правового виховання дітей середнього та старшого дошкільного віку на основі  парціальної програми «Вчимося жити разом»  (автори: Т.О. Піроженко, О.Ю. Хартман, К.В. Палієнко, М.В. Павленко)

При підготовці  та проведенні занять вихователі  використовували  методичні рекомендації та практичні матеріали щодо впровадження парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6–7 років «Вчимося жити разом».

В ході реалізації цього  розвивального проекту вихователі: : Сон С.І., Мироненко О.В. , Чернявська І.О., Вовкодав В.В.,  Макарова Н.Г., Санжаревська В.О.  довели особисту готовність  формувати  у дітей  життєві навички  на засадах гуманності, толерантності, терпимості та поваги до іншої людини.

Вихователі вибрали партнерський ,тренінгові-ігровий  формат взаємодії з дітьми  під гаслом «У злагоді та радощах творимо добрі справи».

Вихователі  підготували до  тематичних занять потрібне  навчально-методичне забезпечення, внесли заняття в сітку занять у відповідній віковій групі. На  спеціально організованих заняттях , вихователі спрямовали зусилля  на розвиток у дитини вмінь і навичок, які становлять зону найближчого розвитку.

Обрали основним методом  гру, допоміжними методами — психологічні етюди, ігрові вправи, бесіди, проблемні ситуації,перегляд мультфільмів,слайдів.

 

Всього в ході проекту було проведено 8 занять.: 4 заняття у середній шрупі, 2  заняття в старшій групі, 2 заняття  в підготовчій групі.

1.Дружні діти — мов квіти. ( Макарова Н.Г)

2.Ввічливі слова творять дива. ( Санжаревська В.О.)

  1. Разом об’єднатися — веселіше гратися. (Чернявська І.О.)

4.Дерево добра. (Санжаревська В.О.)

5.Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні. (Вовкодав В.В.)

6.Міст миру. ( Чернявська І.О.)

7.Всім допомагати — вірних друзів мати. (Сон С.І.)

8.Кожна дитина — як у намисті перлина. (Мироненко О.В.)

 

Вивчення зазначених тем  пройшло у формі групових комплексних  розвивальних занять, а також індивідуальній  роботі, роботі в підгрупах.

 

Вихователі дотрималися чіткої структури заняття та ефективно використовували різноманітні технологічні прийоми

  1. Налаштування на роботу. У цієї частині всім вдалося досягти мотивація дітей та встановлення емоційної рівноваги.  Наші вихователі  емоційно провели ігри- вітання,  вправи на добір компліментів, ввічливих слів,використали інтерактивний прийом : передай предмет- скажи потрібне слово або фразу.

Заглиблення в тему вдало здійснили всі вихователі завдяки продуманій  Піраміді проблемних запитань.

Задля  продуктивного донесення   матеріалу  педагоги  пропонували дітям ігри, вправи, завдання, творчі форми роботи,відеоматеріали у вигляді музичних фізхвилинок, мультфільмів.

Під час узагальнення вихователі : Чернявська І.О., Вовкодав В.В.,  Сон С.І. формували у дітей вміння висловити головну думку, проголосити свою думку- висновок.

У заключній частині занять вихователі: Мироненко О.В., Макарова Н.Г, Сон С.І. вчили дітей рефлексії , визвали у дітей емоційний відгук до предмета обговорення на занятті.

Всі вихователі  довели особисту  мовленнєву компетентність у здійсненні освітньої роботи на літературній українській мові. Вихователі:Сон С.І.,МакароваН.Г. відрізняються чистою усною українською мовою, якісним живим звучанням  української мови при  читанні віршів,казок.

 

Емоційно проникливо, щиро провела вправи – руханки, діалогічні ігри Чернявська І.О., творчо  та патріотично підійшла до створення проблемно- ігрової ситуації « Побудуємо міст миру»  .

Вихователі та діти підготовчої групи у ході проекту значно покращили якість усної української мови.

 

1 2

 

 

Проникливо та святково провела заняття – спілкування ,використовуючи український народний символ- квітковий  віночок Макарова Н.Г. Завдяки вмілому проведенню  українських словесних ігор, вправ  діти російськомовної групи показали непоганий рівень розуміння та вимови українських слів та фраз.

 

5 6

 

Вихователь середньої  групи Санжаревська В.О. цікаво провела творче завдання

« Виклади доріжку  з ввічливих слів  та розмалюй яскраво галявинку» ,  виготовила  красиве Дерево добра,  якому  діти допомогли  повернути квіти добра та ввічливості.

 

 

7 8
 

 

 

Вихователь Вовкодав В.В. підготувала слайд- презентацію до казки «Навіщо знімати шапку», завдяки чому діти засвоїли важливі етичні норми поведінки чоловіків та жінок,  слайди- ілюстрації з добрими та поганими вчинками. Зуміла організувати дітей на просторову гру –руханку « Нічний потяг» , у якому діти відчули значення дружньої підтримки.

9 10
 

 

 

 

Вихователь Сон С.І. запропонувала інсценування  казки «Два товариша», залучивши  найактивніших хлопців до морального вибору : як би ти вчинив з собою та своїм другом,якщо б у лісі зустрів ведмедя, емоційно провела гру « Наклей стікер із своїм ім´ ям на кульку та вислови побажання»

 

3 4
 

 

 

 

 

 

 

Діти старшої групи разом  вихователем Мироненко О.В. розповіли мудрій сові про своїх друзів, вчилися говорити компліменти, проявляли почуття радості від спілкування з друзями. Під час  читання казки «Про повітряну кульку»  діти моделювали сюжет з ілюстрацій на дошці ,завдяки чому гарно зрозуміли зміст. Аналізуючи зміст казки, діти зробили правильні висновки про те, що треба бути уважним і доброзичливим до оточуючих, не накопичувати в душі злість.

Дуже цікаво дітям було малювати себе, передаючи  характерні риси, милуватися малюнками один одного, порівнювати з «натурою», знаходити риси спільності.

 

11 12
 

 

 

Post Author: Serweer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *