Впровадження інноваційної технології «Освіта для сталого розвитку» в регіоні

07 грудня 2017 року відбулося третє заняття постійно діючого семінару «Впровадження інноваційної технології «Освіта для сталого розвитку» в регіоні» з теми «Формування у дошкільників мотивації до дії і моделей поведінки в сучасному світі на засадах освіти для сталого розвитку».

Захід проходив на базі ДНЗ № 71 м. Краматорська з метою поширення інноваційного досвіду впровадження принципів сталості в освітній процес дошкільних закладів освіти.

У роботі заходу взяли участь представники міст Краматорська, Дружківки, Бахмута, Слов’янська, Костянтинівки, Торецька, Добропілля, а також Покровського, Костянтинівського, Слов’янського районів.

Нікітюк К.В., старший викладач кафедри дошкільної, початкової освіти  та розвитку особистості Донецького облІППО, підкреслила, що 15 вересня 2017 року Уряд України представив Національну доповідь «Цілі Сталого Розвитку: Україна», яка визначає базові показники для досягнення цілей сталого розвитку. Заснована на принципах демократії, гендерної рівності, солідарності, верховенства права та поваги до основних прав, включаючи право на свободу й рівні можливості для всіх, ця стратегія ставить на перше місце розвиток людини шляхом розширення можливостей вибору соціальної поведінки, поглиблення освіти. У процесі дискусії учасники семінару дійшли спільного висновку, що «Освіта для сталого розвитку» як технологія соціального становлення дитини має здійснюватися на глибокому знанні й правильному використанні психологічних закономірностей функціонування та розвитку особистості в період дошкільного дитинства.

Куценко Г.В., вихователь-методист ДНЗ № 54 м. Бахмута, розкрила особливості реалізації освіти для сталого розвитку на засадах інтеграції. Представлений досвід роботи педагогічного колективу засвідчує, що формування у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя, можливе за умов використання технологій ресурсозбереження в дошкільному закладі освіти, готовності педагогів до продуктивної співпраці з дітьми та  організації їхньої взаємодії одне з одним, поєднання теоретичних знань з практичними діями, що спонукає дітей до самостійних «відкриттів», доцільного ставлення до ресурсів природи.

Гусєва Н.Г., вихователь ДНЗ № 34 «Вуглик» відділу освіти Добропільської міської ради, презентувала досвід роботи з навчання дошкільників у створенні лепбуків – інтерактивних тематичних тек, розкрила основні етапи виготовлення саморобних паперових книг що забезпечують пізнавальну, дослідницьку та творчу активність дошкільників. Учасники семінару із натхненням виготовили лепбук з теми «Сходинки енергозбереження», відзначили що така форма роботи впливає на формування у дітей сталих моделей поведінки, а саме: уміння планувати майбутнє, домовлятися з однолітками, систематизувати й узагальнювати інформацію, приймати рішення, спираючись на власні знання й досвід.

Дудинська Л.В., вихователь-методист ДНЗ № 67«Сонячний» відділу освіти Краматорської міської ради., презентувала досвід педагогічного колективу щодо організації самостійної діяльності дітей. Лариса Володимирівна підкреслила, що сьогодні необхідні негайні зміни в організації життєдіяльності дітей. Жорстке регламентування діяльності в ДНЗ, позбавлення дитини можливості вибору призводить до того, що в неї зникає бажання та мрії, вона не знає, до чого прагнути, не може визначити перспективу своєї діяльності навіть на один день. Отже, формування у дошкільників мотивації до дії й сталих моделей поведінки в сучасному світі залежить, передусім, від здатності дитини діяти самостійно.

Під час роботи були визначені перспективи щодо впровадження інноваційної технології «Освіта для сталого розвитку» в регіоні на наступний рік.

Організатори й учасники постійно діючого семінару щиро дякують Скумен І.В., методисту з дошкільної освіти методичного кабінету управління освіти Краматорської міської ради, за теплий прийом та співпрацю.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *