«Вони загинули за Україну»

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

На державному рівні вшановувати пам’ять героїв Крут почали в Україні лише 2004-го. Тому 25.01.2017 учні Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №28 вшанували пам’ять загиблих студентів-романтиків, які полягли за незалежність України.  На виховному заході розкрили суть подій, причини трагедії під Крутами, переглянули презентації та відеоматеріали Кебкал С. та Плечистого В. «Пам’яті героїв Крут присвячується…» та на кінець вшанували пам’ять хвилиною мовчання. «Гартуйсь і готуй себе до праведної боротьби за волю і майбутнє Твого Народу, пам’ятаючи наших Героїв».

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *