Будуємо «Демократичну школу»

2 квітня відбулася презентація програми “Демократична школа” в м.Краматорську Донецької області, яку провели тренери Ірина Рибак та Галина Ломакина.

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа» фінансується за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. Партнери програми – Рада Європи та Міністерство освіти і науки України.

Шкільна спільнота ЗОШ N16 (педагоги; учні та батьки; адміністрація навчального закладу; представники громади, а саме: депутат Краматорської міської ради Олександр Єрмольченко, керівник Молодіжної партії України в м.Краматорську Ворощук Ольга та представник Молодіжної партії України Масалітін Сергій) із зацікавленням опрацювали основні засади Програми, її принципи, загальношкільний підхід, сфери змін, ознайомилися з інструментом оцінювання та Хартією Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини, визначили за драбиною співучасті Харта власну залученість до вирішення питань загальношкільної ваги. Учасники побували в невидимому капелюсі в уявній демократичній школі та зазначили важливість демократичних змін в реальному житті.

До присутніх звернулася директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Надія Оксенчук, яка зазначила необхідність розвитку культури демократії в системі шкільної освіти, недостатній рівень сформованості уявлень про демократію як в учнів, так і у вчителів, батьків, наголосила на можливостях якісних змін через участь у Всеукраїнській програмі “Демократична школа” в закладах освіти регіону. А після перерви присутні мусили домовлятися та напрацьовувати демократичні процедури прийняття рішень під час гри “5 тисяч”, усвідомивши важливість демократичного врядування та його інститутів в школі. На засіданні імпровізованої ради школи, після бурних суперечок їм вдалося досягти згоди та прийняти рішення. “Найціннішим був досвід співучасті – і це сподобалось,” зазначив представник учнівського самоврядування. А серед педагогів пролунала думка: “А хто буде відповідати за помилкове рішення?” – “Разом!!!” – відповіла “шкільна рада”. Далі – оцінювання ситуації й планування змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *