АРТ- ВИСТАВКА «ТЕ, ПРО ЩО ВАЖКО СКАЗАТИ» В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ІНТЕГРАЦІЯ ЧЕРЕЗ ДІАЛОГ» ЗАВІТАЛА ДО КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

АРТ- ВИСТАВКА «ТЕ, ПРО ЩО ВАЖКО СКАЗАТИ» В РАМКАХ ПРОЕКТУ

«ІНТЕГРАЦІЯ ЧЕРЕЗ ДІАЛОГ» ЗАВІТАЛА ДО КРАМАТОРСЬКОЇ

УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

13 лютого 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську

Донецької області, в особі його координатора Кравцової Лариси Федорівни,

організував презентацію арт-проекту «Те, про що важко сказати». Місцем

експозиції було обрано Краматорську українську гімназію. Учні ІІІ освітнього

округу мали змогу ознайомитись із фотовиставкою, поспілкуватись із однолітками, послухати коментарі до робіт, замислитись над історіями та долями людей, які зображені на фотографіях.

Цікаво, що копії виставки будуть представлені в ряді міст України: Львові, Бахмуті, Сєвєродонецьку, Слов’янську, Чернігові, Кропивницькому, Харкові, Чернівцях, Бердичеві, Кам’яному, Марганці, Бердянську,  Житомирі і багатьох інших.

Гості виставки дізналися про основний задум авторів, які намагалися

відобразити низкою концептуальних фотографій свої внутрішні переживання, щоз’явилися в нових життєвих обставинах. Проект став спробою візуально

продемонструвати те, що іноді надто важко передати словами.

Ми фіксуємо, засвідчуємо своє життя певними діями, в той час, коли саме

життя є певним відбитком нашого багатогранного Всесвіту. Дивна проекція

відчуттів, чи не так? Але є в цьому своя містика, своя магія. Адже фотографія – це магія світла і лінзи. Це навіть не бажання зберегти швидкоплинність життя, це скоріш за все призма людської свідомості за допомогою якої ми бачимо минуле, і теперішнє. І тільки єдине цей оптичний пристрій не в змозі зробити – зафіксувати майбутнє. Як складеться життя у тих, хто втратив рідних, власний дім, відчуття спокою, впевненості? Як оговтатись від війни, розпачу, тривоги?

Історії дітей-підлітків вражають. Здається, країна дала людям такий період

вакууму, щоб найсильніші зачепилися, знайшли житло, самі владнали свої

проблеми, тоді, можливо пізніше будуть соціальні програми, якесь житло. Безліч проблем поставила доля перед вимушеними переселенцями. Сьогодні лише спільними зусиллями, низкою соціальних програм, всілякою підтримкою тих, хто опинився в скрутних життєвих ситуаціях, зможемо налагодити, відновити та відродити те, що зруйновано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *